روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس جمهور غنی: افتتاح سب‌ استیشن قلعه ‌نو یک ‌نمونۀ از همکاری میان افغانستان و ترکمنستان می ‌باشد

محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در نخستین روز سفرش به ولایت بادغیس با پورچیکوف چاری مراد وزیر انرژی ترکمنستان که در مراسم افتتاح سب استیشن قلعه نو اشتراک داشت، دیدار کرد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به وزیر انرژی ترکمنستان و هیئت همراه اش، روابط افغانستان و ترکمنستان را فوق العاده توصیف کرد و نقش رئیس جمهور آن کشور را در ایجاد و گسترش این روابط ارزنده و مهم خواند.

رئیس جمهور غنی گفت، افتتاح سب استیشن قلعه نو یک نمونۀ از همکاری میان دو کشور می باشد و افغانستان ظرفیت انتقال انرژی را از کشورهای آسیای میانه به کشورهای جنوب آسیا دارد.

رئیس جمهور غنی افزود که داکتر همایون قیومی سرپرست وزارت مالیه، محمدگل خلمی سرپرست وزارت انرژی و آب، امان الله غالب رئیس د افغانستان برشنا شرکت و شاکر کارگر نمایندۀ خاص رئیس جمهور در امور کشورهای مشترک المنافع صلاحیت دارند تا در قسمت انتقال انرژی و مسایل مربوط به آن با جانب ترکمنستان صحبت نمایند.

چاری مراد وزیر انرژی ترکمنستان از حسن نیت رئیس جمهور غنی و مردم افغانستان تشکر کرد و بر روابط دوامدار میان دو کشور تاکید کرد. وی گفت: خرسندیم که امروز شاهد تکمیل شدن یک پروژۀ مهم هستیم که در کنار انتقال انرژی، زمینه اشتغال زایی را نیز فراهم می سازد.

ممکن است شما دوست داشته باشید