روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس جمهور: روند اجماع مدیریتی در وزارت امور داخله ادامه می یابد 

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان  روزیکشنبه به وزارت امور داخله رفت و با هیئت رهبری آن وزارت دیدار کرد.

در این دیدار، ابتدا جانان بارکزی معاون اول وزارت امور داخله گزارش اجراآت آن وزارت
را در بخش اصلاحات، مبارزه با فساد، سطح اکمالات، تعیینات از طریق بورد شایسته سالاری، مبارزه با جرایم مشارکت زنان، توزیع زمین و اجرای کوپون برای خانواده های شهدا و روند مصرف بودجه به رئیس جمهور ارائه کرد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور پس از استماع گزارش یاد شده با  تشکر از فعالیت های پولیس، گفت: روند که در دورۀ مدیریت امرالله صالح آغاز شده بود، ادامه یابد و تصامیم از فرد محوری به نهاد محوری باید مبدل شود.

رئیس جمهور افزود که روند اجماع مدیریتی در وزارت امور داخله ادامه می یابد و به عقب نمی رود و به‌خاطر اینکه وقفه به وجود نیاید
داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی امور وزارت داخله را تا تعیین وزیر داخله جدید، انجام می دهد. 

وی گفت که دیدگاه واحد و مشخص در وزارت امور داخله به وجود آمده است  که از دفاعی به تعرضی مبدل شده است.

رئیس جمهور از مدیریت پولیس در انتخابات پارلمانی و روند ثبت نام نامزدان ریاست جمهوری تشکر کرد و هدایت داد که یک گروه کاری به منظور مدیریت امنیت انتخابات در وزارت امور داخله ایجاد شود و ترتیبات همه جانبه برای امنیت انتخابات گرفته شود.

وی بر اصلاحات در پولیس، تغییر وضعیت قوای خاص و امنیت کلان شهرها و شاهراه ها تاکید کردو گفت که با همکاری اردوی ملی شاهراه ها تامین امنیت شوند.

رئیس جمهور کشور بر تامین امنیت بنادر توسط پولیس نیز تاکید کردو گفت : با تامین امنیت ما باید عواید خود را افزایش دهیم.

همچنان رئیس جمهور غنی بر تعلیم و تربیه، رسیدگی به خانواده های شهدا، اعاشۀ به موقع پولیس و جلب و جذب در صفوف پولیس تاکید کرد و افزود که مدیریت واحد و هدفمند موجب اعتماد مردم می شود و تعهدات جامعه جهانی برای حمایت از نیروهای امنیتی باقی است و قوای امنیتی هرگز در روند صلح مورد معامله قرار نخواهد گرفت. 

ممکن است شما دوست داشته باشید