روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس جمهور در دیدار با بزرگان ننگرهار: پوهنتون بین‌المللی اسلامی در ننگرهار اعمار می شود

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، شام سه شنبه در دیدار با شماری از بزرگان، علما و نمایندگان اقشار مختلف مردم ولایت ننگرهار، گفت که پوهنتون بین‌المللی اسلامی و پارک تکنالوژی در ننگرهار اعمار می شوند و راه های اساسی برای رفع مشکل برق جستجو می گردد.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که فضل هادی مسلمیار رئیس مشرانو جرگه و شماری از مقامات دیگری دولتی نیز حضور داشتند، رئیس جمهور گفت که مردم ننگرهار همواره در برابر داعش با شهامت و دلیری ایستادگی کرده اند و از برکت آنان نیروهای امنیتی و دفاعی ما در بازپس گیری نازیان موفق گردیدند.

رئیس جمهور با تاکید گفت که پوهنتون بین‌المللی اسلامی در ننگرهار اعمار می گردد و در این خصوص به سفیر افغانستان در سازمان همکاری اسلامی هدایت داده است. وی افزود: آن عده مسئولین وزارت امور خارجه که در مورد تاسیس پوهنتون بین‌المللی اسلامی معلومات نادرست را ارائه کرده اند، مجازات خواهند شد.

رئیس جمهور کشور گفت که بودجه برای اعمارمجتمع اداری در ولایت ننگرهار، داده شده است و بر علاوه، امکانات برای اعمار پارک تکنالوژی و میدان هوایی فراهم شده است.

 وی، صبر و تحمل مردم ننگرهار را بخاطر نبود برق مورد ستایش قرار داد و به شرکت برشنا هدایت صادر کرد تا برای رفع مشکل برق ولایت ننگرهار، راه حل اساسی و دایمی جستجو نماید.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد که ننگرهار باید دارای برق دایمی باشد و از بزرگان آن ولایت خواست تا سرمایه گذاران را برای سرمایه گذاری در زمینه برق آفتابی مورد تشویق قرار دهند. وی افزود که شهر جلال آباد برای انکشاف، ظرفیت کافی دارد.

والی ننگرهار در این دیدار در مورد وضعیت امنیتی آن ولایت به رئیس جمهور اطمینان داده، گفت که عملیات تصفیه یی نیروهای امنیتی و دفاعی بر ضد دشمن در ولسوالی نازیان ادامه دارد. وی از همکاری مردم ننگرهار در این خصوص تشکر کرد.

والی ننگرهار از روند اصلاحات که مردم آن ولایت از آن استقبال گستردۀ کرده اند، یادآوری نمود و افزود که با میانجیگری بزرگان و علمای کرام ننگرهار، مشکل قطع لین برق در آن ولایت حل گردید.

همچنان حاجی ملک نظیر بزرگ قومی در این دیدار صحبت کرده، گفت که پوهنتون بین‌المللی اسلامی در ولایت ننگرهار اعمار گردد و برای حل مشکل برق ننگرهار راه های اساسی جستجو شود، زیرا در اثر نبود برق در چهل روز گذشته در این ولایت، تاجران و صنعت کاران، زیان های مالی زیادی و مردم ننگرهار نیز مشکلات زیادی متقبل شدند.

ممکن است شما دوست داشته باشید