روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس جمهور به مسئولین کانکور: در امتحانات باید معیارهای شفاف و واضح را در نظر داشته باشید

محمد اشرف غنی رئیس‌ جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر چهارشنبه با عصمت‌الله علی‌زاده که با وجود نتیجه عالی اش در امتحان کانکورِپوهنتون ملی دفاعی مارشال محمدقسیم فهیم نتوانست راه یابد، دیدار کرد و مشکلات وی را استماع نمود. 

در این دیدار که در قصر دلگشای ارگ انجام شد، رئیس جمهور غنی، گفت که عصمت‌الله علی زاده یک نمونۀ تعهد خاص است که جوانان ما به اردوی ملی دارند.

رئیس جمهور به مسئولین کانکور و رئیس پوهنتون ملی دفاعی مارشال فهیم هدایت داد که در امتحانات باید معیارهای شفاف و واضح را در نظر داشته باشند. وی افزود که شیوۀ کار شما سبوتاژ روحیۀ ملی است، باید اقدامات شما برای همۀ مردم واضح و روشن باشد و پاسخ قانع کننده داشته باشید.

رئیس جمهور غنی گفت که برای ما مسئله آینده مهم است. دروازۀ دولت به روی همه باز بوده و عصمت‌الله علیزاده که عالی ترین نمره را کسب کرده است، تا عصر روز چهار شنبه شامل لیست کامیاب شده ها گردد. رئیس جمهور کشور به دفتر شورای امنیت ملی هدایت داد که یک کمیتۀ خاص و با ظرفیت را که دیدگاه ملی را تمثیل کند، ایجاد کند تا روی مقرره ها و شیوۀ امتحانات پوهنتون ملی دفاعی مارشال محمدقسیم فهیم غور مجدد نماید و همچنان ریزرف خاص برای کسانی که عالی ترین نمرات را به دست می آورند، وجود داشته باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید