روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس اجرائیه: مردم افغانستان به تعیین سرنوشت خویش از طریق انتخابات باورمند هستند

داکتر عبدالله عبدالله، رئیس اجرائیه و استاد سرور دانش  معاون دوم ریاست‌جمهوری  دیروز در قصر سپیدار با سفرای کشورهای کمک‌کننده برای انتخابات، نمایند‌گان یوناما، حمایت قاطع و اتحادیه اروپا دیدار کردند.

به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، در این دیدار، نمایندگان کشورهای حامی روند انتخابات و دفتر سازمان ملل  دیدگاه‌ها،‌ پیشنهادهاو نگرانی‌های‌شان را در پیوند به انتخابات ریاست‌جمهوری در افغانستان مطرح کردند.

آنان تأکید کردند که از برگزاری یک انتخابات به‌موقع  شفاف و با اعتبار در افغانستان حمایت می‌کنند.

رئیس اجرائیه بعد از شنیدن دیدگاه‌ها و پیشنهادهای اشتراک‌کنندگان نشست، از کمک‌های کشورهای کمک‌کننده به افغانستان به ویژه حمایت از روند انتخابات‎ قدردانی کرد و تأکید کرد که مردم افغانستان به تعیین سرنوشت خویش از طریق انتخابات باورمند هستند.

داکترعبدالله عبدالله در ادامه روی برگزاری انتخابات شفاف و با اعتبار تأکید کرد و گفت که دیدگاه‌ها و نگرانی‌های همکاران بین‌المللی را در سطح حکومت مورد بحث قرار می‌دهند و بعد از مشوره و رأی‌زنی، در زمینه پیشنهادها تصمیم اتخاذ می ‌شود.

در این نشست، استاد دانش، معاون دوم رئیس‌جمهور نیز از همکاری‌های کشورهای کمک‌کننده به افغانستان قدردانی کرد و روی برگزاری به‌موقع انتخابات تأکید کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید