روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس اجرائیه: شهید عبدالعلی مزاری یک شخصیت عدالت پسند و مقاوم بود

داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه جمهوری اسلامی افغانستان روز پنجشنبه در بیست و چهارمین مراسم سالروز تجلیل از شهادت استادعبدالعلی مزاری شهید وحدت ملی اشتراک نمود.

در این مراسم که از سوی استاد محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه و پیروان استاد عبدالعلی مزاری در مصلای شهید وحدت ملی برگزار گردیده بود تعداد زیادی از مقامات دولتی و شخصیت‌های ملی اشتراک کرده بودند.

رئیس اجرائیه صحبت‌های خویش را با اتحاف دعا به روح شهدای کشور به خصوص پروفیسور برهان‌الدین ربانی شهید صلح، قهرمان ملی کشور شهید احمد شاه مسعود و شهید وحدت ملی عبدالعلی مزاری آغاز کرد.

رئیس اجرائیه در ادامه صحبت‌های خود گفت: عبدالعلی مزاری یک شخصیت عدالت پسند مجاهد و مقاوم بود و به همین دلیل است که مردم افغانستان و پیروان وی در مراسم سالیاد وی اشتراک می‌نمایند.

رئیس اجرائیه تأکید نمود که گرایش‌های قومی و سمتی نباید مانع تجلیل از شهدا و جایگاه شهدا گردد.

رئیس اجرائیه در بخش دیگر از صحبت‌های خود در مورد تلاش‌ها برای برقراری صلح گفت: یکی دیگر از نیازهای مردم ما صلح است و ما برای دست‌یافتن به صلح تلاش می‌نماییم.

رئیس اجرائیه تأکید کرد که مسوولیت جنگ به دوش کسانی‌است که به ادامه جنگ باور دارند. زمینه مذاکره و صلح فراهم شده است اما طالبان آماده نیستند از این زمینه استفاده نمایند.

رئیس اجرائیه در صحبت‌های خود همچنان از برقراری صلح عادلانه و پایدار با حضور حکومت و نمایندگان مردم حمایت و پشتیبانی کرد.

رئیس اجرائیه کشور با محکوم کردن حمله انتحاری در ننگرهار طالبان را مسوول کشتار مردم افغانستان خواند. رئیس اجرائیه با اشاره به حمله‌یی که در نزدیکی مصلای مزاری شهید در هنگان سخنرانی وی صورت گرفت افزود: این نیز نمونه دیگری از جنایت دشمنان مردم افغانستان علیه مردم ما است.

ممکن است شما دوست داشته باشید