روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس اجرائیه : تحقق صلح با عزت و استحکام وحدت ملی که مبنای بقای افغانستان است، آرزوی همۀ شهدا به خصوص جنرال عبدالرازق بود

از اولین سالگرد شهادت سترجنرال عبدالرازق، فرمانده سابق امنیۀ ولایت کندهار، دیروز (جمعه، ۲۶ میزان) در تالار لویه جرگۀ گرامی‌داشت به عمل آمد.

در این مراسم، داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه افغانستان، ضمن ابراز تسلیت به خاطر نخستین سالروز شهادت سترجنرال عبدالرازق، وی را «یک فرزند با همت، با غیرت و با ایمان افغانستان» خواند که جانش را در راه دفاع از سرزمین، و مردمش قربانی ساخت.

رئیس اجرائیه کشور گفت که رابطۀ من با جنرال عبدالرازق، صرف یک رابطۀ سیاسی نبود؛ با سترجنرال عبدالرازق، پیوند برادری و مجاهدت داشتیم. داکتر عبدالله عبدالله، شهادت جنرال عبدالرازق را یک ضایعۀ بزرگ به قوای مسلح و مردم افغانستان خواند و گفت که با شهادت وی، احساس کردم یکی از دوستان نزدیک و برادرم را از دست دادم.

رئیس اجرائیه گفت: این‌که کارنامه مبارزات و قهرمانی‌های جنرال رازق، به عنوان مثال و نمونۀ وطن دوستی و آزادی خواهی مطرح شده ، افتخار می‌کنیم.

داکتر عبدالله عبدالله افزود که با جنرال رازق از دوره‌های جهاد و مقاومت آشنایی داشتیم و به قول جنرال شهید، نخستین بار در «آب خرما» دیده بودیم.

رئیس اجرائیه، جنرال رازق را یک جوان سرشار، با استقامت و سربلند افغانستان خواند که با سربلندی زندگی کرد و به وحدت ملی و تأمین صلح باورمند بود.

داکتر عبدالله عبدالله خاطرات آخرین سفرش به کندهار و همراهی با جنرال رازق را حکایت کرد و گفت که تحقق صلح با عزت و استحکام وحدت ملی که مبنای بقای افغانستان است، آرزوی همۀ شهدا به خصوص جنرال عبدالرازق بود.

رئیس اجرائیه کشور با اشاره به سوگواری سراسری مردم افغانستان به خاطر شهادت جنرال رازق، خاطر نشان ساخت که مردم افغانستان به مرحله‌یی رسیده‌اند که دیگر توطیه‌های دشمنان به خاطر تفرقه‌اندازی میان آنان کامیاب نخواهد شد.

سترجنرال عبدالرازق، فرمانده اسبق ولایت کندهار، یک سال پیش در چنین روزی در یک رویداد تروریستی در مقر ولایت کندهار به شهادت رسید. 

ممکن است شما دوست داشته باشید