روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

رئیس‌ جمهور غنی از شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی و شفاخانه اطفال اتاترک، دیدن کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی ‌افغانستان امشب از شفاخانه ملی صد بستر دشت برچی که اخیراَ مورد حمله تروریستی قرار گرفت و در آن شماری از زنان و کودکان شهید و زخمی‌گردیدند، دیدن بعمل آورد.
همچنان رئیس جمهور از مجروحین و نوزادان بی‌سرپرست ناشی از حمله تروریستی که در شفاخانه اطفال اتاترک نگهداری و تحت مراقبت قرار دارند، عیادت نمود.
رئیس جمهور که از سوی داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی و داکتر فضل محمود فضلی رئیس عمومی ‌اداره امور همراهی می‌گردید، طی صحبتی یکبار دیگر مراتب تسلیت و غمشریکی خود را با خانواده‌های شهدا ابراز کرده، گفت: مابالای کودکان برای آینده کشور سرمایه گذاری می‌کنیم، اما تروریستان کودکان و خواهران ما را هدف قرار می‌دهند و شفاخانه‌های را که ما می‌سازیم، ویران می‌کنند.
وی افزود که ما به نیروهای امنیتی و دفاعی هدایت دادیم که از حالت دفاعی به حالت تعرضی قرار گیرند.
رئیس جمهور غنی گفت که این رفتار تروریستان برخلاف دستورات دین مقدس اسلام است و نشان دهنده وحشت، جنایت، طغیان و گمراهی آنان بوده و نابخشودنی می‌باشد.
رئیس جمهور کشور عاملین این جنایت و حمله تروریستی بالای مراسم جنازه در ولایت ننگرهار را دشمنان بشریت خواند و تصریح کرد: زمانی که به گونه هدفمند بالای یک بخشی از جامعه حمله صورت می‌گیرد، در حقیقت این حمله بالای من و تمام مردم افغانستان است و در آن صورت من یک هزاره و شیعه هستم.
وی با تأکید بر اینکه شفاخانه صد بستر دشت برچی سمبول اراده، مقاومت و تعهد ما می‌باشد، گفت که واحد عملیاتی ترمیم شفاخانه صد بستر دشت برچی را به صورت فوری آغاز خواهد کرد و تشکیل شفاخانه مطابق ستندرد صد بستر تنظیم می‌شود.
رئیس جمهور گفت: تمام داکتران و کارمندانی که در روز حادثه قهرمانی کرده اند، مورد تشویق معنوی و مادی قرار خواهند گرفت و مشکلات شان حل می‌گردد و برای تمام خانواده‌های شهدا و زخمی‌ها کمک عاجل صورت می‌گیرد.
رئیس جمهور غنی در اخیر سخنانش از نیروهای امنیتی و دفاعی که در حمله تروریستی دیروز از تلفات بیشتر جلوگیری کردند، تمجید کرد و یکبار دیگر بخاطر وقوع این رویداد المناک به تمام مردم افغانستان تسلیت عرض نموده، گفت که ما ملت واحد هستیم، تروریستان نمی‌توانند ما را تقسیم و متفرق سازند.

ممکن است شما دوست داشته باشید