روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

دیدار مک‌کنزی با محمدی: حمایت هوایی امریکا از اردوی افغانستان ادامه می‌یابد

جنرال فرانک مک‌کنزی، فرمانده ستاد فرماندهی مرکزی ایالات متحدۀ امریکا (سنتکام) با جنرال بسم‌الله محمدی، سرپرست وزارت دفاع ملی کشور دیدار کرده است.
فواد امان، معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی در برگۀ تویترش می‌نویسد که این دیدار روز (یک‌شنبه، سوم اسد) در مقر وزارت دفاع ملی صورت گرفته است. امان می‌افزاید که دو جانب روی حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان برای دفع حمله‌های طالبان گفت‌وگو کرده‌اند.
به نقل از امان، جنرال مک‌کنزی اطمینان می‌دهد که حمایت اردوی امریکا از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان به ویژۀ در بخش عملیات‌های هوایی ادامه می‌یابد.
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی اما مشخص نمی‌سازد که نیروهای امریکایی از کدام پایگاه نظامی به حمایت از اردوی افغانستان ادامه خواهد داد.
روزهای پیش نیروهای امریکایی مواضع طالبان را در قندهار و هلمند بمب‌باران کرده‌اند. این اقدام در حالی صورت گرفته که امریکا بیشتر پایگاه‌های خود را در افغانستان تخلیه کرده است.
جنرال اجمل عمر شینواری، سخنگوی مشترک نهادهای امنیتی کشور می‌گوید که نیروهای امریکایی قادرند بدون استفاده از پایگاه‌های هوایی مشخص در افغانستان به حمایت هوایی از نظامیان افغانستان ادامه دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید