روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

دیدار محمداشرف غنی با نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا برای افغانستان

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان با رولاند کوبیا نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا برای افغانستان، دیدار کرد.

به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این دیدار که در ارگ انجام شد، هر دو جانب در رابطه به برگزاری موفقانۀ انتخابات ریاست جمهوری، روند صلح و نقش اتحادیۀ اروپا در حمایت از حکومتداری خوب و مردم سالاری در افغانستان، بحث و تبادل نظر کردند.

رولاند کوبیا با تبریکی به خاطر برگزاری موفقانۀ انتخابات ریاست جمهوری، از تعهد و تلاش های حکومت افغانستان، شجاعت مردم که با وجود تهدیدها به
پای صندوق رای رفتند و همچنان از نیروهای امنیتی و دفاعی به خاطر تامین امنیت انتخابات، ستایش کرد
.

وی گفت که این بار کمیسیون های انتخاباتی نسبت به گذشته تلاش کردند تا انتخابات به گونه درست برگزار شود.

نمایندۀ خاص اتحادیۀ اروپا برای افغانستان در رابطه صلح، گفت از تلاش های دولت افغانستان برای رسیدن به صلح پایدار و باعزت که در آن ارزش های مردم سالاری حفظ شود، حمایت کنیم.

وی تصریح کرد که اتحادیۀ اروپا یکبار دیگر به تعقیب موقف همیشگی اش، بر روند صلح به رهبری و مالکیت افغانستان تاکید می ورزد.

رولاند کوبیا خاطرنشان کرد:” شرایط صلح باید ختم خشونت در افغانستان باشد و طالبان حاضر به مذاکره با حکومت افغانستان شوند و یگانه راه رسیدن به صلح پایدار این است که طالبان از خشونت دست بردارند و به صلح روی آورند و ما از چنین روند حمایت می کنیم.”

در مقابل، رئیس جمهور کشور از حمایت اتحادیۀ اروپا در عرصه های مختلف از افغانستان به ویژه برقراری صلح پایدار و باعزت، ابراز امتنان کرد. 

ممکن است شما دوست داشته باشید