روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

دیدار سرپرست وزارت معادن و پترولیم با معاون دوم رئیس جمهور

محمد هاورن چخانسوری، سرپرست و نامزد وزیر وزارت معادن و پترولیم، قبل از ظهر دیروز با استاد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری در قصر صدارت عظمی دیدار کرد.
چخانسوری در این دیدار از فعالیت‌ها و برنامه‌های وزارت معادن و پترولیم به معاون دوم رئیس جمهور گزارش داده و در مواردی، از جمله چگونگی اصلاح و طی مراحل اسناد تقنینی این وزارت خواستار هدایت شد.
استاد دانش، معاون دوم رئیس جمهور در این دیدار بر تطبیق اصلاحات در وزارت معادن و پترولیم و تعدیلات لازم در اسناد تقنینی این وزارت تأکید کرد.
وی به سرپرست وزارت معادن دوم و پترولیم هدایت داد که اسناد تقنینی این وزارت در بخش های مختلف به خصوص قانون معادن و مقرره معدن کاری را هرچه زود تر در هماهنگی با کمیسیون مربوطه ولسی جرگه طی مراحل کند.
استاد دانش گفت که استخراج معادن در توسعه اقتصادی کشور و اشتغالزایی نقش بسیار مهم دارد و اگر اصلاحات لازم در این وزارت و اسناد تقنینی آن صورت نگیرد، برنامه حکومت و سکتور خصوصی برای استخراج معادن با مشکل مواجه خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید