روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

دیدار رهبری اداره ملی حفاظت محیط زیست با شاروال کابل

داکتر زین العابدین عابد سرپرست ریاست عمومی ‎اداره ملی حفاظت محیط زیست و انجنیر عزت الله صدیقی معین مسلکی این اداره جهت کاهش آلودگی هوا و حل مشکلات محیط زیستی شهر کابل با مولوی عبدالرشید بلوچ شاروال کابل و تیم تخنیکی شان در مقر شاروالی کابل ملاقات کردند.

در جلسه دو طرف در رابطه به نظارت و کنترول از منابع آلوده کننده هوا در شهر کابل،  بازسازی تصفیه خانه فاضلاب ریاست تصدی تدویر و مراقبت مکروریان‎ها و مدیریت زباله‎های شهری و طبی در شهر کابل بحث و تبادل نظر کردند. جانبین همچنان در مورد مسایل حقوقی از قبیل تفکیک مسئولیت‎ها و صلاحیت‎های صدور جوازنامه‎های محیط زیستی، جریمه‎های نقدی از تخلفات محیط زیستی، و پلان پنج ساله کاهش و جلوگیری از آلودگی هوای شهر کابل بحث مفصل نمودند. در انجام فیصله به عمل آمد تا تیم‎های تخنیکی هر دو اداره پیرامون موضوعات متذکره مراسلات رسمی ‎و هماهنگی بیشتر نموده و در زمینه فعالیت‎های عملی را تطبیق نمایند.

سپس، شاروال کابل و رئیس اداره ملی حفاظت محیط زیست از هر نوع همکاری ابراز اطمینان داده و روی همکاری و هماهنگی بیشتر تاکید نمودند.

قابل یاد آوریست که در این نشست رئیس نظارت و کنترول اداره ملی حفاظت محیط زیست، رئیس محیط زیست ولایت کابل، رئیس تنظیف و رئیس صحت محیطی و محیط زیست شاروالی کابل نیز حضور داشتند.

ممکن است شما دوست داشته باشید