روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

دیدار رئیس جمهور غنی با سفیر بریتانیا در افغانستان

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از روز پنجشنبه با الیسن بلیک سفیر بریتانیا در افغانستان، در ارگ دیدار کرد.
در این دیدار، رئیس جمهور بر تحکیم روابط دوجانبه افغانستان و بریتانیا تاکید کرده، گفت که بریتانیا در کنفرانس ژنیو برای چهار سال آینده به افغانستان کمک نمود و از حمایت های این کشور در بخش های امنیت، ثبات، انکشاف و افغانستان مستقل که با خود، منطقه و جهان در صلح باشد و ظرفیت حفاظت و توسعه دستآوردهای۱۹ ساله گذشتۀ خود را داشته باشد، تشکر کرد.
رئیس جمهور غنی گفت که امیدواریم بریتانیا بخاطر عملی ساختن دیجیتل سازی استراتیژی افغانستان همکاری تخنیکی نماید و ما یکجا با متحدین خویش یک گروپ مشترک (کنسرسیوم) را ایجاد خواهیم کرد تا متحدین بین المللی در راستای عملی کردن استراتیژی دیجیتل سازی، تجارب موفق خویش را با ما شریک سازند.
رئیس جمهور بر تعقیب تعهدات که از سوی طارق محمود وزیر دولت بریتانیا در امور خارجی و کشورهای مشترک المنافع و آسیای جنوبی در کنفرانس ویدیویی با وی ابراز گردید، تاکید ورزید و گفت که توزیع واکسین کرونا، پروسۀ صلح و مبارزه مشترک با تروریزم بین المللی از جمله بحث های بودند که باید عملی گردند.
سپس الیسن بلیک سفیر بریتانیا در افغانستان گفت که کشورش به مشارکت با دولت و مردم افغانستان ادامه میدهد و در زمینه هایی که حکومت افغانستان به آن احتیاج دارد، به همکاری های خویش ادامه خواهد داد.
الیسن بلیک در اخیر صحبت هایش گفت که بریتانیا از پروسۀ صلح به رهبری و مالکیت حکومت افغانستان حمایت می کند و این کشور در کنار سایر متحدین افغانستان در کنفرانس ژنیو، بر پایان یافتن فوری خشونت ها در افغانستان، تاکید می نماید.

ممکن است شما دوست داشته باشید