روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

دیدار رئیس جمهور غنی با رئیس و هیئت اداری ولسی جرگه

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، شام روزپنجشنبه با میررحمان رحمانی رئیس و هیئت اداری ولسی جرگه در قصر سلام خانه، دیدار کرد.

ابتدا، میررحمان رحمانی رئیس، میرزا کتوازی نایب اول، عباس ابراهیم‌زاده نایب دوم و حجت الله خردمند نایب منشی ولسی جرگه سخنرانی کردند و از تلاش‌های حکومت به خصوص رئیس جمهور غنی در راستای مبارزه با ویروس کرونا و پروسه صلح، قدردانی نمودند.

آنان گفتند که در این مرحله حساس کشور که هموطنان ما از شیوع ویروس کرونا و سرنوشت نامعلوم پروسۀ صلح نگران اند، امیدواریم که اختلافات سیاسی به صورت معقول حل گردد و تمام سیاسیون برای پیشرفت کشور و رفاه مردم مشترکاً کار و تلاش نمایند.

سخنرانان یادشده، پشنهادات شان را در زمینۀ افزایش هماهنگی میان قوای سه‌گانه، استفاده به موقع از فرصت‌ها و نشست‌های کاری دوامدار با نمایندگان شورای ملی، با رئیس جمهور شریک ساختند.

رئیس جمهور غنی ضمن خوش آمدید به رهبری و نمایندگان ولسی جرگه، انتخاب هیئت اداری ولسی جرگه را تبریک عرض نمود و هماهنگی، همکاری و احترام متقابل میان قوای سه‌گانه را حتمی خواند.

رئیس جمهور کشور گفت، پس از آن که اولین واقعه مثبت کرونا در کشور ثبت گردید، ده‌ها جلسه به هدف مبارزه با این ویروس و مصئونیت هموطنان، دائر گردید و هنوز هم تمرکز و کار در این راستا جریان دارد.

رئیس جمهور غنی تصریح کرد که موضوع صلح باید جدی گرفته شود، تا به صلح با عزت و پایدار که خواست مردم ماست، برسیم و جنگ چهل ساله در کشور به شکل اساسی به پایان برسد.

رئیس جمهور کشور در اخیر سخنانش گفت که در کابینۀ آینده تمام هموطنان ما خود را خواهند دید، برای شخصیت‌های علمی و سیاسی مطرح کشور بر اساس اهلیت و کفایت زمینه خدمت فراهم خواهد گردید. وی افزود که بحران‌های موجوده باید با تدبیر کامل مدیریت گردند و از فرصت‌ها برای ثبات، پیشرفت و رفاه کشور و هموطنان، استفادۀ اعظمی صورت گیرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید