روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

در یک ماه گذشته ۲۴۸ غیرنظامی در حملات جنگ‌جویان طالب جان باخته است

طارق آرین، روز یک‌شنبه (۹ جوزا)، در یک پیام تصویری گفته است که گروه طالبان، هم‌واره اهداف غیرنظامی را برای حملات تهاجمی خود انتخاب می‌کند.
طارق آرین، سخن‌گوی وزارت داخله، گفته است که در جریان دست‌کم یک ماه گذشته، ۲۴۸ غیرنظامی در نتیجه‌ی حملات جنگ‌جویان طالب جان باخته و ۵۲۷ نفر دیگر زخمی شده اند.
به گفته‌ی او، حمله بر غیرنظامیان، جنایت جنگی است و نیروهای دفاعی و امنیتی نیز، همواره به جنایت‌های جنگ‌جویان طالب پاسخ داده اند.
از چند ماه به این طرف، همزمان با آغاز رسمی گفت‌وگوهای صلح افغانستان، سطح خشونت‌ها نیز افزایش یافته است. در کنار نبردهای همه‌روزه میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان که در جریان آن به غیرنظامیان نیز تلفاتی وارد می‌شود، در جریان چند ماه گذشته، سطح ترورهای هدف‌مند و انفجار ماین‌های مقناطیسی نیز در کابل و سایر ولایت‌ها افزایش یافته است.
هرچند نهادهای امنیتی، بارها از بازداشت افراد به اتهام دست‌داشتن در ترورها و ماین‌گذاری‌ها خبر داده؛ اما این کار، تاثیر چندانی روی کاهش فعالیت‌های تروریستی نداشته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید