روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

در نشست دوحه با مقامات امریکایی بر تداوم مذاکرات توافق صورت گرفت 

امارت اسلامی می‌گوید که نمایندگان امریکا و امارت اسلامی به تاریخ(۹ سرطان) ملاقات دو روزه در دوحه، پایتخت قطر، را با توافق روی تداوم مذاکرات به پایان رسانیدند.

هیات امریکایی به رهبری تامس وست، نمایندهٔ ویژهٔ امریکا برای افغانستان و هیات امارت اسلامی افغانستان به رهبر امیر خان متقی، سرپرست وزارت خارجه، روی موضوعات متعدد صحبت کردند.

عبدالقهار بلخی، سخنگوی وزارت خارجهٔ افغانستان در صفحهٔ تویترش نوشت که جانب امریکایی در مورد دارایی‌های منجمد شدهٔ افغانستان و سایر موضوعات با هیات افغانی که وزیر مالیه و مقامات بانک مرکزی افغانستان در آن شامل بودند، بحث کرد و امیر خان متقی از کمک بشری ۵۵ میلیون دالری امریکا با قربانیان زلزلهٔ اخیر سپاس‌گزاری کرده و بر آزادی دارایی‌ها و رفع تعزیرات یک بار دیگر تاکید کرد.
در این نشست به هیات امریکایی تاکید کرده است “به عوض فشار باید راه همکاری و تعامل مثبت” در پیش گرفته شود تا به پیشرفت‌های دست یابند.

وزارت خارجهٔ با نشر اعلامیهٔ به نقل از تامس وست نگاشته که گفته است از روند شفاف توزیع کمک‌های بشری تمجید کرده و آنرا یک پیشرفت مثبت عنوان کرده است.

این وزارت به نقل از آقای وست نوشته که گفته است از مخالفت مسلحانه در افغانستان حمایت نمی‌کند و آنرا به زیان افغانستان می‌داند.

ممکن است شما دوست داشته باشید