روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

در حمله طالبان به ارزگان بیش از ۱۵۰ خانواده آواره شد

نیروهای طالبان از روز شنبه ۵ عقرب، بر دو روستا در ولایت ارزگان حمله کرده و بر بنیاد گزارش‌ها، درگیری میان مردم محل با طالبان هنوز هم ادامه دارد.

ضامن علی هدایت ولسوال مالستان در غزنی که در همسایگی ولسوالی “ارزگان خاص” قرار دارد گفته است که درگیری از روز شنبه ۵ عقرب، با حمله طالبان بر دو منطقه “حسینی” و “کندلان” آغاز شده و تاهنوز هم ادامه دارد.  او افزوده که در درگیری میان مردم محل با گروه طالبان، ۱۲ غیرنظامی و ۳ نیروی خیزش مردمی کشته شده‌اند. به گفته او عبدالحکیم شجاعی یک فرمانده نیروهای خیزش مردمی نیز در حمله طالبان زخمی شده اما وضعیت صحی او رضایت‌بخش است.

ولسوال مالستان غزنی گفته است که بر اثر حمله طالبان، تاکنون ۱۵۰ خانواده از این دو روستا آواره شده و به ولسوالی مالستان پناه آورده‌اند. او افزوده که هیچ نیروی پولیس و یا اردو در این محل وجود ندارد و مردم در مناطقی از ولسوالی مالستان که هم مرز با ولسوالی ارزگان خاص است، از احتمال حمله طالبان نگران هستند و برای مقابله با طالبان آمادگی گرفته‌اند.

برخی از نمایندگان مجلس و شهروندان از حکومت و نهادهای امنیتی خواسته اند تا از تهاجم طالبان بر مناطق و ولسوالی‌های امن ارزگان که ساکنان‌شان، همواره حامی حکومت و نظام هستند جلوگیری نموده و از جان و مال مردم محافظت کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید