روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

داکتر محب: افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم متعهد می باشد

داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان در دومین روز سفرش به بیجینگ پایتخت چین با گوا شینگکن مشاور امور سیاسی و تنفیذ قانون (مشاور امنیت ملی) آن کشور در قصر ریاست جمهوری دیدار کرد.

دو جانب روی موضوعات مختلف به خصوص مبارزه با تروریزم، همکاری های منطقه یی، پروسه صلح، ‌امنیت سرحدات مشترک و تعقیب و تطبیق توافقات انجام یافته میان دوکشور، بحث و تبادل نظر کردند.

داکتر حمدالله محب نقش موثر چین را در عرصه صلح، امنیت و ثبات به ویژه در افغانستان مهم دانست. همچنان وی از آن کشور خواست که کشورهای منطقه را برای تامین صلح و ثبات پایدار در افغانستان تشویق نماید.

مشاور امنیت ملی تاکید کرد که افغانستان در راستای مبارزه با تروریزم متعهد می باشد و ضمن تداوم به این نقش مسوولانه، از بقیه کشورها نیز انتظار دارد تا نقش صادقانه شانرا دراین زمینه به درستی ادا نمایند.

در مقابل گوا شینگکن گفت که ما افغانستان را به عنوان فرصتی برای همکاری انتخاب نموده ایم و به نقش خویش برای تامین صلح و ثبات پایدار در این کشور ادامه می دهیم.

وی تصریح داشت که در منطقه در کنار چالش ها، فرصت هایی نیز است که ما تلاش می کنیم از این فرصت ها بهره ببریم.

او افزود که دو کشور قربانی تروریزم می باشند و در زمینه مبارزه با این پدیده اهداف مشابه وجود دارد و باید همه کشورها مشترکا سهم شانرا در مبارزه با تروریزم ادا کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید