روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

داکتر عبدالله عبدالله در حمایت از حماسه‌ ماندگار هرات؛ مقاومت مردم را تاریخی خواند

رئیس شورای عالی مصالحه ملی، کشور و مردم ما در یک آزمون تاریخی و دشوار قراردارند. طالبان به جای لبیک به صدای صلح‌خواهی مردم راه جنگ، ویرانگری، غارت و چپاول پیشه‌کرده‌اند. حمله بر بزرگ شهرهای هرات، تالقان، قندهار، هلمند و… گواه روشن نیت جنگ‌جویانه و ویرانگر این جریان است.
هرات،‌ مهد تمدن، فرهنگ، زادگاه علما، عرفا و قهرمانان جهاد و مقاومت باردیگر مورد تجاوز و تهاجم لشکر جهل و غارت قرارگرفته است. جریان حوادث و حمایت از هرات و مردم شریف این شهر را از نزدیک و در تماس با رهبری دولت، رهبران هرات و مسوولان امنیتی در مرکز و حوزه جنوب غرب لحظه به لحظه دنبال می‌کنیم. با تمجید و ستایش از رهبری جنگ و مقاومت توسط برادر مجاهدم امیر محمد اسماعیل خان، مسولان ملکی ونظامی، فرماندهان جهادی، نیروهای قهرمان دفاعی-امنیتی و نیروهای خیزش مردمی حمایت خویش را از مقاومت و ایستادگی برحق شما ابراز می‌داریم و با تمام توان و قوت در این مسیر در کنار مردم خود قرارداریم.
مردم سلحشور، قهرمان و آزاده هرات! شما روزهای سخت و دشواری را در تاریخ مبارزات آزادی‌خواهانه خویش تجربه کرده‌اید و از این آزمون‌ها موفق و سربلند به‌درآمده‌اید. حالا نیز مطمین‌ هستم که با اتحاد، وحدت، همدلی و قرارگرفتن در کنار نیروهای قهرمان دفاعی-امنیتی خویش دشمن را شکست می‌دهید و این آزمون را به کمک و توفیق پروردگار سربلند و موفق سپری می‌کنید.
مردم قهرمان هرات! شما در راه دفاع از دین، عزت و سربلندی کشور مقاومت و ایستادگی می‌کنید و در این مسیر تنها نیستید. تمام مردم سربلند و آزاده افغانستان امروز در سنگرهای دفاع از شرف و عزت این سرزمین قراردارند و در کنار نیروهای دفاعی-امنیتی خویش به مبارزه‌ برای سرکوب دشمن ادامه می‌دهند و برای سربلندی، موفقیت و عزت هرات با شما و در کنار شما هستند.
دکتور عبدالله عبدالله
رئیس شورای عالی مصالحه ملی

ممکن است شما دوست داشته باشید