روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

خوشبینی وزارت ترانسپورت از عادی شدن پروازها

وزارت ترانسپورت و هوانوردی آمار می‌دهد که در هر ۲۴ ساعت،۷۰ تا ۹۰ هواپیما از دهلیز هوایی کشور می‌گذرد.

غلام جیلانی وفا، معیین عملیاتی این وزارت می‌گوید که پس از بیرون شدن نیروهای خارجی از افغانستان، فضای کشور غیرمصوون اعلام شده است و قرارداد که به تازگی با شرکت ‌”گاک” به امضا رسیده، این مشکل را برطرف خواهد کرد. آقای وفا گفت: «کمپنی‌های مختلف کشورهای دنیا از کشورهای اروپایی، امریکایی خصوصا طیاره کارگو، طیارات کلان از فضای افغانستان عبور می‌کنند.»

بربنیاد قرارداد که با شرکت اماراتی گاک امضا شده است، این شرکت مکلف به خریداری تجهیزاتی است که با استفاده از آن میزان پرواز های عبوری از فضای کشور افزایش خواهد یافت. وزارت ترانسپورت و هوانوردی در این باره می‌افزاید که یک حساب مشترک بانکی به زودی به هدف گردآوری درآمد پروازهای عبوری در امارات متحده عربی ایجاد خواهد شد. معیین عملیاتی وزارت ترانسپورت و هوانوردی، افزود: «پول‌ها در حساب مشترک بانکی که در امارات متحده عربی قرار خواهد داشت به حساب کمپنی گاک و وزارت ترانسپورت انتقال می‌شود.»

افغانستان از عبور هر هواپیما، نه‌صد دالر درآمد دارد و شرکت اماراتی گاک تعهد کرده است که شمار پروازهای عبوری از فضای افغانستان افزایش خواهد یافت.

ممکن است شما دوست داشته باشید