روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

حمله بر پوهنتون کابل کار طالبان بوده است

معاون اول ریاست جمهوری افغانستان می‌گوید عملکرد مهاجمان که بر پوهنتون کابل حمله کردند، شباهت “صد درصد” با گروهی دارد که این گروه به تازگی توسط طالبان در خوست ایجاد شده است.
امرالله صالح در صفحۀ فیسبوک‌ خود نگاشته است که بررسی‌های امنیت ملی افغانستان نشان می‌دهد که اسلحه‌ باقی مانده از مهاجمان با آنچه که در عکس‌های اعلامیۀ گروه داعش نشر شد، مطابقت ندارد.
صالح افزوده است: “بیرق طالبان یکی از اجناس دریافت شده از بکس تروریستان است. در دیوار اطاق مانند دیگر حملات تروریستی آخرین جملات خود را نوشته اند که زنده باد طالبان. تاکتیک که استفاده کرده اند همان تکتیک خون آشام شبکه حقانی است که از چشم هیچ دستگاه استخباراتی پنهان نیست.”
معاون اول ریاست جمهوری افغانستان همچنان گفته است که طالبان به تازگی گروه جدید را زیر نام “فاتح زواک” در خوست ایجاد کرده اند که آنان چندین عملیات مشابۀ را راه اندازی کرده و شماری از اعضای این گروه توسط نظامیان افغان نابود شده اند.
او همچنان گفته است: “در گذشته نیز عملیات‌گران داعش زیر رهبری صلاح الدین از پغمان و ثناوالله از شکردره که این نوع حملات را انجام داده بودند در اصل همکاری تنگاتنگ با شبکه حقانی دارند و زمانی خود، رسماً عضویت این شبکه را داشتند. در جلسه نماینده‌گان حمایت قاطع حضور داشتند. برای اینکه ثابت سازیم این جنایت توسط طالب صورت گرفته است ده ها ثبوت سخت و نرم در اختیار داریم.”
صالح تأکید کرده که منصوب سازی “جنایت روزدوشنبه بر داعش” تنها یک اعلامیه است که آن هیچ گاهی نمی‌تواند وجدان طالبان را از این “گناه تاریک و شنیع” پاک سازد.
بر اساس معلومات صالح در حملۀ روزدوشنبه بر پوهنتون کابل، ۱۹ تن که بیشتر شان دانشجویان بودند کشته و ۴۰ تن دیگر زخمی شده اند.
او همچنان گفته است که در حال حاضر ۱۵ تن از مجروحین در شفاخانه‌ها بستری اند که وضعیت دو نفر آنان وخیم گزارش شده است.
صالح در حالی طالبان را مسئول حمله بر پوهنتون کابل می‌داند که روزدوشنبه این گروه دست داشتن در این رویداد را رد کرده اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید