روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

حسینه صافی: رسانه ها در انعکاس صدای زن افغان همکاری نمایند

نشستی که به منظو اظهار سپاس و تشکری از همکاری همیشگی رسانه ها به خصوص انعکاس نشست ملی زنان برای دفاع از ارزش های جمهوری «صدای زن افغان برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی افغانستان» همچنان ایجاد هماهنگی بیشتر، ارتباط قوی و همفکری بین وزارت امور زنان از سوی حسینه صافی نامزد وزیر و سرپرست وزارت امور زنان در مقر آن وزارت ترتیب یافته بود شماری از مدیر مسئولان رسانه های تصویری، صوتی و دیداری، سناتوران و اعضای کمیسیون صدای زن افغان برای دفاع از نظام جمهوری اسلامی افغانستان اشتراک ورزیده بودند.
حسینه صافی سرپرست وزارت امور زنان طی صحبتی گفت:
یک ماه قبل در نشست ایجاد هماهنگی بهتر و خوبتر با تمامی رسانه ها برای حل مشکلات و بعضی چالش های کوچک از طریق گفتگو، نظریات و پیشنهادات ادارات مسئول در مورد ایجاد این روابط بحث های همه جانبه صورت گرفت، خواستم در این نشست ضمن سپاس گذاری از همکاری همه جانبه رسانه ها در انعکاس نشست ملی زنان هماهنگی های بیشتر جلب گردد و از زنان و دختران افغان در این مقطع حساس حمایت صورت گرفته و به جهانیان نشان بدهیم که دختران افغان صاحب شخصیت، استعداد و فکر آگاه جهانی ان و پیش می روند، زیرا زنان کشور ما در شرایط حساس تاریخی قرار دارند، حضور معنادار زنان در نشست بین الافغانی بخش اصلی واساسی در شرایط کنونی به حمایت همه جانبه رسانه ها نیاز مبرم داریم از رسانه ها می خواهم در لابلای نشرات خویش یک خبر مهم از پیشرفت های آنان را که برای نسل جوان ما الگو قرار گیرد نشر و پخش نمایند.
خانم صافی در ادامه افزود:
رسانه ها توانمندی اساس را در سمت و سو دادن افکار افراد جامعه دارند و ستون اساسی دموکراسی را تشکیل می دهند. بناءً با هماهنگی قوی میتوانند خواست ها، اهداف و نیازمندی های شان را در عرصه های مختلف به گوش مقامات و جهانیان برسانند.
در این نشست از ۳۴ ولایت حدود ۱۶ هزار زن با یک صدا که باید دستاوردهای دو دهه حفظ گردد همه در مجموع در هر ریشته و شغل که مصروف کار هستیم اگر داکتر، وکیل پارلمان، څارنوال، قاضی، معین، رئیس، استاد و… آینده خود آرامش کشور، منطقه و جهان را در نظام جمهوری اسلامی افغانستان می بینیم.
وی گفت: از همکاران رسانه یی خویش می طلبیم حتماً یک برنامه مشخص برای انعکاس فعالیت های زنان دارند، بناءً در نشر پیام های زنان همکاری همه جانبه نمایند. متعاقباً اعضای کمیسیون صدای زن افغان سناتور گلالی اکبری، زهره یوسف مشاور بانوی اول، نجیب الله شینواری رئیس عمومی آژانس اطلاعاتی باختر، جاوید فرهاد مسئول خبرن تلویزیو خورشید، مدیر مسئول جریده نیم رخ در رابطه به موضوع نشست صحبت نموده پیشنهاداتی ارائه نمودند.
خانم حسینه صافی در پایان نشست گفت:
ما زنان از هردو طرف هیئت های مذاکره کننده حکومت جمهوری اسلامی افغانستان و گروه طالبان خواهان آتش بس فوری و خاتمه دادن به جنگ و خونریزی افغانان بی گناه می باشیم.
مطابق فتوای علمای جهان اسلام، جنگ مسلمان علیه مسلمان جواز ندارد، زیرا ما زنان افغان از علمای کرام می خواهیم جهت ترویج فرهنگ صلح پروری و حفظ ارزش ها و هویت دینی و ملی برای تقویت وحدت ملی، همدیگر پذیری ووصل منازعات از منابر و مساجد سعی و تلاش نمایند.
ما زنان افغان به عنوان مدافعین نظام جمهوریت اسلامی افغانستان خواهان، حقوق شهروندی، دستاوردهای دو دهه اخیر همه شهروندان به ویژه زنان و حاکمیت ملی و تمامیت ارضی کشور می باشیم.
ما زنان افغان برای تضمین حقوق مدنی و سیاسی خویش در مذاکرات صلح، حفظ قانون اساسی کشور را منحیث وثیقه ملی الزامی می دانیم، همچنان ما زنان ضمن حمایت از حرکت های مردمی اقدامات دولت جمهوری اسلامی افغانستان جهت رسیدن به صلح پایدار و باعزت خواهان حمایت از خانواده های آسیب دیده از جنگ و شهدای امنیتی و ملکی حفظ پایدار و تقویت این نیروها می باشیم.
همچنان ما زنان افغان خواهان حمایت کشورهای همسایه و منطقه از پروسه صلح در افغانستان بوده از جامعه جهانی خواهان تضمین در استقرار یک صلح پایدار و همکاری لازم جهت تقویت نیروهای دفاعی و امنیتی کشور خود می باشیم. در اخیر از رسانه های کشور می طلبیم ما را در انعکاس این خواست ها همکاری و حمایت نمایند.
حامده صدیقی

ممکن است شما دوست داشته باشید