روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

حراست ازمیراث های فرهنگی کشور، ازاولویت های وزارت اطلاعات وفرهنگ است

هارون حکیمی معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ، دیروز دردیدار با حاجی آغا لالی دستگیری مشاور رئیس جمهوری و معاون قندهار درامورمردمی، دررابطه به وضعیت فرهنگی قندهار صحبت کرد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر؛ دراین دیدار مشاور رئیس جمهوری و معاون ولایت قندهار درامورمردمی، دررابطه به وضعیت فرهنگی قندهار توضیحات داد و درراستای حفاظت آبده های تاریخی و میراث فرهنگی آن ولایت خواهان توجه بیشتر وزارت اطلاعات وفرهنگ شد .
همچنان دراین دیدار دررابطه به سفر معین فرهنگ و هنر به قندهار به منظور بررسی وضعیت فرهنگی آن ولایت و تجلیل از صدمین سال تاسیس روزنامۀ طلوع افغان، نیز بحث صورت گرفت .
معین فرهنگ و هنر، حراست از آبده های تاریخی و میراث های فرهنگی کشور را از وظایف و اولویت های وزارت اطلاعات وفرهنگ دانست و درزمینۀ حفاظت از این سرمایه های ملی، حمایت و همکاری مردم را امر مهم خواند.
وی خاطرنشان کرد که به خاطر تطبیق هدایت محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور، به منظورآمادگی به خاطرتجلیل ازتاسیس افغانستان معاصر توسط احمدشاه بابا و همچنان حفظ چهرۀ احمدشاهی شهر قندهار و ترمیم و بازسازی خانۀ وی، تلاش جریان دارد.
هارون حکیمی، ازتوجۀ وزارت اطلاعات وفرهنگ به خاطرحراست از میراث های فرهنگی و آبده های تاریخی آن ولایت، اطمینان داد و تاکید کرد که به منظور بررسی کار پروژه های آبده های تاریخی و وضعیت فرهنگی قندهار عنقریب سفری به آن ولایت انجام خواهد داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید