روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

جنرال پیشین امریکایی: به حضور درازمدت در افغانستان نیاز داریم

یک جنرال پیشین امریکایی گفته است که مذاکرات با طالبان موثر نبود و نیاز است امریکا سربازان خود را برای درازمدت در افغانستان حفظ کند.

دیوید پترئیس که به عنوان قوماندان عمومی ناتو در افغانستان کار کرده است، به صدای امریکا گفت: هیچ شواهدی وجود ندارد که نشان بدهد طالبان حاضر اند از جنگ دست بردارند.

جنرال پترئیس گفت: “مشورۀ من به رئیس جمهور امریکا این است که اگر قرار نیست برای همیشه (در افغانستان) پایگاه داشته باشیم، حداقل برای درازمدت آنجا بمانیم، چون گفتگوها با طالبان موثر نبود و آنان (طالبان) از خشونت دست برنخواهند داشت.”

این قوماندان پیشین امریکایی در افغانستان گفت که هرگونه تصمیم در مورد خروج نظامی از افغانستان باید با درنظر داشت امنیت ملی امریکا گرفته شود.

او تاکید کرد که برای تقویت نیروهای امنیتی افغانستان تا بتوانند جنگ علیه طالبان را به پیش ببرند، به ادامۀ تعهدات امریکا در قبال افغانستان نیاز است.

جنرال پترئیس گفت: “نیروهای افغانستان هنوز در حملات طالبان کشته می‌شوند. امریکا و نیروهای ائتلاف لازم است به تجهیز و آموزش نیروهای امنیتی افغانستان ادامه دهند.”

مذاکرات امریکا با طالبان اوایل ماه سپتمبر برهم خورد و از آن زمان تا حالا، رئیس جمهور امریکا به ادامۀ عملیات نظامی برای سرکوب طالبان تاکید کرده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید