روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

جمع‌آوری بیش از یک میلیارد افغانی قروض از سوی شرکت برشنا

مسئولان د افغانستان برشنا شرکت در یک کنفرانس مطبوعاتی گزارش اجراآت سه ماه اخیر خویش  را ارائه کرد.

‏حکمت الله میوندی سخنگوی این اداره در کنفرانس مطبوعاتی گفت: در جریان دو ماه اخیر، مبلغ ۵۵۴ میلیون و ۵۹۵ هزار و ۴۹۸ افغانی قروض تصدی ها و ادارات دولتی تحویل د افغانستان برشنا شرکت شده و از زمان صدور حکم مقام عالی ریاست الوزرا امارت اسلامی افغانستان تاکنون مجموعاً مبلغ ۱ میلیارد و ۱۲۹ میلیون و ۶۹۳ هزار و ۹۲۵ افغانی از طریق وزارت مالیه به حساب این شرکت انتقال یافته است.

مسئولان این شرکت می افزایند: به منظور حصول قروض از سیاسیون و زورمندان، از مجموع ۵۴۵ مقروضین، تاکنون به تعداد ۲۰۱ تن حاضر به پرداخت مبلغ ۴۵میلیون و ۵۲۵هزار و ۴۰۴ افغانی شده اند.

مسؤلین شرکت برشنا می‌گویند، در ادامه باز پس‌گیری زمین های مغصوبه دولتی  مجموعاً موازی ۱۴۹۵ جریب زمین ملکیت غصب شده این شرکت استرداد شده که از این رقم موازی ۱۳۸۰ جریب زمین در ولایت ننگرهار، ۱۱۳ جریب زمین در ولسوالی سروبی ولایت کابل و ۱ جریب زمین در مربوطات ولایت بغلان می باشد.

مسئولان می گویند، از جمع ملکیت های این شرکت،۴۰ باب منازل مسکونی غصب شده در ولسوالی سروبی ولایت کابل و ۶ باب منازل مسکونی غصب شده در مربوطات ولایت بلخ نیز استرداد شده و این اداره از درک اخذ کرایه جایداد ها، مجموعاً مبلغ ۱۹ میلیون و ۷۸۴هزار و ۷۵۶ افغانی عواید جمع آوری کرده است.

برمبنای معلومات، غرس ۲۵۰۰ نهال مثمر در ساحه جوار سب‌ستیشن فابریکه برق نغلو، اعمار دیوار استنادی به طول ۱۵۰ متر در مربوطات فابریکه برق ماهیپر و تسهیل پرداخت قروض به گونه اقساط برای ۱۰۴۰ تن، دست آورد دیگر این شرکت طی چند ماه اخیر می باشد.

ممکن است شما دوست داشته باشید