روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

جانسون در نامه‌ای بدون امضا خواستار تاخیر در برگزیت شد

بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا نیمه شب شنبه به وقت بریتانیا در نامه‌ای بدون امضا از اتحادیه اروپا خواسته است برگزیت – خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا – را عقب بیاندازد.

این درخواست با یک نامه ثانوی همراه بود که آن جانسون آن را امضا کرده و در آن می گوید هرگونه تاخیر در این کار را اشتباه می داند.

نخست وزیر بریتانیا بعد از شکست در رای گیری پارلمانی، براساس قانون موظف بود از اتحادیه اروپا بخواهد تاریخ خروج که برای روز ۳۱ اکتبر تعیین شده را تمدید کند.

انتظار می رود دونالد تاسک، رئیس شورای اتحادیه اروپا، درباره تمدید این مهلت با سران اتحادیه اروپا رایزنی کند.

نامه اول دفتر صدراعظم بریتانیا به  تاسک خواستار به تعویق انداختن فرآیند خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا می شود. صدراعظم براساس قانون موسوم به “بن” که ماه پیش در پارلمان تصویب شد موظف به این کار است.

نسخه اصلی و نسخه الکترونیکی (ای میل) این نامه از سوی سر تیم بارو، نماینده بریتانیا در بروکسل، منتقل شد.

 جانسون علاوه بر این نامه دو سند دیگر تحویل اتحادیه اروپا داده است.

سند اول یادداشتی از سوی  بارو است که توضیح می دهد نامه به معنی اطاعت از قانونی است که مورد توافق پارلمان بریتانیا قرار گرفته.

اما نامه دوم از طرف  جانسون، که این بار امضا شده، توضیح می دهد که به عقیده او عقب انداختن برگزیت غلط است.

این نامه همچنین از رهبران اتحادیه اروپا درخواست می کند از نمایندگان پارلمان بریتانیا بخواهند در تصمیم خود تجدید نظر کنند و فورا به توافقی که دولت بریتانیا و اتحادیه اروپا بر سر آن توافق کرده اند رای دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید