روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

تیم نیروهای ویژه امریکایی در فراه مستقر شد

وزارت دفاع افغانستان تأیید کرد که نخستین تیم نیروهای امریکایی، در ولایت فراه مستقر شده و قرار است که در زمینۀ مبارزه با دهشت‌افگنی به نیروهای اردوی افغان، آموزش‌های لازم‎را بدهد.

جنرال محمد رادمنش  سرپرست دفتر سخنگوی وزارت دفاع به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که این نیروها، در چوکات مأموریت حمایت قاطع (ناتو) حین عملیات‌های نظامی بر ضد طالبان، مأموریت مشوره و آموزش را به پیش خواهند برد.

جنرال رادمنش افزود: “فقط رفتند که نیروهای دفاعی ما را در ولایت فراه در مرکز تعلیمیِ که در آنجا است، بیشتر تعلیم و تربیه بکنند و تجهیزاتی را که جدیداً (به) قول اردوی ۲۰۷ لوای دوم توزیع کردند، نسبت به آن یک سلسله درس‌هایی که لازم است  این درس‌ها را پیش ببرند”.

به گفتۀ وی، این نیروهای امریکایی، همچنان فرماندهان افغان را در سطح بلوک، تولی  کندک و لوا و افرادی را که در قرارگاه فعالیت می‌کنند، در بخش تردد و جلوگیری از فعالیت‌های مخالفین مشوره بدهند.

جنرال رادمنش، گفت که این نیروها در میدان جنگ شرکت نخواهند کرد؛ اما هنگام نبرد نقش مشاور را خواهند داشت.

این نخستین تیم نیروهای خاص امریکا است که پس از اعلام راهبرد جدید دونالد ترمپ
رئیس جمهور ایالات متحده امریکا برای جنوب آسیا و افغانستان، در ولایت فراه مستقر می‌شود.

فراه یکی از ولایت‌های ناامن افغانستان است که اخیراً شاهد حملات گستردۀ طالبان بوده است.

مقام‌های محلی اردوی افغانستان نیز این خبر را تأیید کرده اند. قول اردوی، ۲۰۷ ظفر با نشر خبری کوتاه گفته است که نخستین تیم از نظامیان ویژه قطعات ایالات متحده امریکا برای سرکوب گروه‌های تروریستی شنبه‌شب در میدان هوایی فراه مستقر شده اند. اما نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان و مأموریت حمایت قاطع ناتو تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

ممکن است شما دوست داشته باشید