روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

تیم ملی راگبی افغانستان، نایب قهرمان آسیا شد

شهر جاکارتا پایتخت اندونیزیا، میزبان جام آسیایی مسابقات راگبی Seven Trophy بود.
ورزشکاران افغان در بازی نهایی در برابر سنگاپور به میدان رفتند. با وجود تلاش ها، تیم افغانستان شانس نیاورد و لقب دوم را گرفت.
دو ورزشکار افغان در بازی‌های گذشته صدمه دیده بودند و دیروز به دشواری بازی کردند.
افغانستان در بازی نهایی با سنگاپور، ۱۹ در برابر ۵ شکست خورد. اما توانست با پیروزی‌های گذشته، نایب قهرمان آسیا شود.
تیم ملی راگبی افغانستان در بازی نیمه نهایی توانست، ۲۲ در برابر صفر ایران را شکست دهد. اندونیزیا، میزبان این بازی‌ها ۲۴ در برابر صفر از افغانستان شکست خورد.

اجمل وردگ یکی از مسئولین تیم ملی راگبی افغانستان، پیش از آغاز بازی دیروز در برابر سنگاپور، دستاورد های ورزشکاران افغان در این جام را چشمگیر عنوان کرد: “تیم ملی راگبی افغانستان در بازی های Asia Trophy 2022 توانست که به دور نهایی راه یابد. پس از شکست دادن چهار تیم قوی آسیا که شامل هند، اندونیزیا، ایران و اردن می‌شود.”
تیم ملی راگبی افغانستان در حالی با تیم‌های قدرتمند آسیا به رقابت پرداخت که شمار زیادی از ورزشکاران افغان به دنبال تحولات سیاسی یک سال اخیر، از افغانستان بیرون شده اند.
حارث رحمانی رئیس فدراسیون راگبی افغانستان در یک پیام گفته است که افغانستان در حالی در جام آسیایی مسابقات راگبی  اشتراک کرد که بودجه برایش تعیین نشده بود: “تنها فدراسیون راگبی افغانستان نه بلکه در تمام فدراسیون‌ها، امکانات مالی بسیار کم است. ما هیچگونه حمایت را نداشته ایم. بعضی تیم ها مانند کریکت و فوتبال که فعالیت هایی دارند، از هزینه های شخصی خود شان مصرف می‌کنند.”
شماری از اعضای تیم ملی راگبی از کشور های خارجی از جمله استرالیا و نیوزیلند با ملی پوشان افغان در اندونیزیا همراه شدند.
عمر سلیمانخیل کپیتان تیم ملی راگبی افغانستان که در لیگ نیوزیلند بازی می‌کند، در جام آسیایی توانست امتیاز های زیادی را برای افغانستان کسب کند.

ممکن است شما دوست داشته باشید