روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

تمدید قرنطین پناهجویان در یونان

دولت یونان قرنطینه اردوگاه‌های پناهجویان را در راستای جلوگیری از شیوع ویروس جدید کرونا به مدت دو هفته تمدید کرد.
این تصمیم دولت محافظه کار یونان در حالی اتخاذ می‌شود که این کشور همزمان به دنبال پذیرایی از گردشگران در ماه‌های پیش رو است. آتن از روز ۲۱ مارچ قرنطینه این اردوگاه‌ها را که تعداد ساکنانشان بیش از ظرفیت آنها است به اجرا گذاشت. بنا به تصمیم دولت یونان قرنطینه اردوگاه‌های پناهجویان در جزایر این کشور در دریای اژه و دیگر مناطق این کشور تا ۲۱ جون ادامه خواهد یافت.
قرنطینه سراسری در یونان از روز ۲۳ مارچ تا چهارم می به اجرا در آمد. یونان در مقایسه با دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا تااکنون خسارت جانی کمتری از شیوع بیماری همه گیر «کووید ۱۹» دیده است.
شمار افرادی که در یونان نتیجه تست کرونای آنها مثبت اعلام شده ۲۹۸۰ تن است. از این تعداد ۱۸۰ تن جان خود را بر اثر ابتلا به نوع جدید ویروس کرونا از دست داده اند.
مقامات یونان تاکید می کنند که تااکنون هیچ کدام از پناهجویان بر اثر ابتلا به بیماری «کووید ۱۹» جان خود را از دست نداده اند. به گفته آنها تنها چند مورد ابتلا به ویروس جدید کرونا در اردوگاه‌های پناهجویان گزارش شده است. بیش از ۳۳ هزار پناهجو در اردوگاه‌های پناهجویان در جزایر یونان در دریای اژه زندگی می‌کنند. حدود ۷۰ هزار پناهجو نیز در دیگر اردوگاه‌های این کشور ساکن هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید