روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

تلاش خلیل‌زاد برای جلب حمایت هند در مذاکرات صلح افغانستان

زلمی خلیل‌زاد نماینده امریکا در امور صلح افغانستان در راستای سفر دوره‌ای خود به کشورهای قطر، پاکستان و هند با هدف جلب حمایت این کشورها برای تسریع در انجام مذاکرات گروه‌های داخلی افغانستان جهت تحقق صلح، به دهلی نو سفر کرد.
به گزارش نشریه «تایمز او ایندیا»، وزارت خارجه هند اعلام کرد که نماینده ویژه امریکا ضمن توضیح در خصوص تحولات افغانستان، بر نقش مهم و کلیدی هند در تحقق یک صلح بادوام، امنیت و ثبات در این کشور تأکید کرد. وزارت امور خارجه هند افزود: نابودی پایگاه‌های امن تروریستی در افغانستان برای تأمین یک صلح و ثبات بادوام در این کشور ضروری است.
خلیل‌زاد روز پنجشنبه وارد دهلی نو شد. وی قبل از این به قطر سفر کرده بود و بعد از سفر هند به پاکستان خواهد رفت.
وزارت امور خارجه هند افزود: امریکا نقش مثبت هند در توسعه اقتصادی، بازسازی و کمک‌های انسانی به افغانستان را به رسمیت می‌شناسد.
سفر زلمی خلیلزاد به هند در میان قرنطینه سراسری این کشور و ممنوعیت تمام پروازهای مسافر بری داخلی و خارجی در هند انجام می‌شود.
وزارت خارجه هند در بیانیه خود تأکید کرد: هند به شدت نگران افزایش خشونت‌ها در افغانستان است و از آتش بس فوری و کمک به مردم افغانستان برای مقابله با ویروس کرونا حمایت می‌کند. هند به کمک‌های طبی و انسان دوستانه خود به افغانستان جهت مقابله با این ویروس ادامه خواهد داد.

ممکن است شما دوست داشته باشید