روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

تظاهرات گسترده، اوج نفرتِ ملت افغانستان از امریکا را نشان داد

امریکا هر زمانی که به انتخابات ریاست جمهوری نزدیک می‌شود، دست به سلسله کارهای خبرساز و تبلیغاتی می‌زند.

امریکا بیست سال قبل با دسیسه‌ بزرگ و واژگون کردن برج‌ها در امریکا و کشتن تقریبا ۳۰۰۰ امریکایی بار مسئولیت را به دوش شبکه‌ی القاعده و امارت اسلامی گذاشت و با این بهانه برای سقوط امارت اسلامی در افغانستان اقدام کرد و مدت بیست سال در این سرزمین بیداد کرد و جنایاتی عظیم و نابخشودنی را مرتکب گردید.

اما مقراض برنده‌ی مجاهدین افغانستان، رشته‌‌ی جنایات امریکا قطع کرد و شمشیر برّان جهاد، گردنِ استبداد آن را برید و درخت خبیثه‌ی آن را از افغانستان ریشه‌کن کرد.

تظاهرات گسترده‌ی ملت مجاهد در جمعه‌ی گذشته در تمام شهرها و ولایات کشور نشان داد که مردم افغانستان از حریم مقدس خویس دفاع می کنند و پاسداری از سرزمین خود را مسئولیت و وظیفه ی خویش می‌دانند.

ملت شریف و سلحشور افغانستان، در تظاهرات‌های گسترده، شعارهای مرگ بر امریکا را سر دادند و حملات طیاره‌ی بی‌سرنشین امریکا در کابل را با لحن شدید تقبیح کردند و انزجار و نفرت عمیق خویش را از امریکا ابراز داشتند.

ملت افغانستان ملت خیرخواه و صلح‌دوست است، اما در صورتی که خاک شان مورد تجاوز و تهاجم قرار بگیرد، ملتی است که جان را فدای خاک خود می کنند و در راه جهاد سر می‌دهند و سنگر نه.

امریکا، در سال های پسین، وقتی که انتخابات ریاست جمهوری اش نزدیک می‌شود، دست به توطیه و دسیسه می‌زند و رییس جمهور برحالش از خود چیزی را به نمایش می‌گذارد و ازاین طریق به نفع خویش تبلیغات می‌نماید.

این بار جوبایدن، با صدور فرمانِ پرتاب موشک در شهر کابل، ادعا نمود ایمن الظواهری رهبر سازمان القاعده را آماج قرار داده است.

اما، این مدعای بی‌دلیل، هنوز در فضای خیالات به طور معلق می‌چرخد و هیچ منبع معتبری آن را تایید نمی‌کند.

اما بایدن ازاین مدعای بی‌دلیل به نفع خود استفاده می‌کند و توجه مردم ساده‌لوح را به خود جلب می‌نماید.

به همه‌گان روشن است که امریکا در افغانستان به شکست فاحشی مواجه شد و با پیکر خون‌آلود این سرزمین را ترک گفت.

اما عقده‌ی بزرگی را در دل دارد و هر ازگاهی می خواهد آن را بشکند و زهر آن را در بدن افغانستان زخمی بپاشد.

یکی از عقده‌شکنی‌ امریکا حمله ی پهپاد آن در قلب شهر کابل بود که وحشت آفرید و در جهان منبع خوب تبلیغات برای شخص باید گردید.

چون جوبایدن در طول ریاست جمهوری خویش در امریکا هیچ دستاوردی نداشت، با این کار توانست برای مردم امریکا حرف‌ها و لاف‌هایی از دستاورد خود بزند و این جنایت در تاریخچه‌ی ننگین خویش ثبت نماید.

این حمله‌ی متخلفانه را اکثر کشورهای قدرتمند از جمله کشور چین نکوهش کرد و آن را کار زشت و خلاف اصول دانست.

از همه بیشتر این حمله‌ احساسات مردم مجاهد افغانستان را بر انگیخت و تظاهرات گسترده ی مردمی، بر وحدت و یک‌پارچگی ملت بزرگ افغانستان، مهر تایید گذاشت.

بدون شک زمانی که تمام اقوام سرزمین متحد باشند، دیگر هیچ قدرتی در اینجا به موفقیت نمی‌رسد و در صورت تجاوز، جز شکست فضیحت‌بار و پشیمانی، راه دیگری ندارد.

ممکن است شما دوست داشته باشید