روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

ترامپ خواهان کمک رهبر چین برای پیروزی

جان بولتون، مشاور امنیت ملی سابق دونالد ترامپ، در کتاب تازه خود رئیس جمهوری امریکا را به ارتکاب تخلفات قابل استیضاح متهم کرده است.
بولتون در این کتاب نوشته است که دونالد ترامپ از شی جین پینگ، رئیس جمهوری چین، خواسته بود که با خرید محصولات کشاورزی بیشتر از امریکا، به پیروزی وی در انتخابات ۲۰۲۰ میلادی کمک کند.
او همچنین می گوید که «میزان بیاطلاعی رئیس جمهور از چگونگی اداره کاخ سفید حیرت انگیز بود.»
دولت ترامپ سعی دارد مانع رسیدن کتاب به قفسه کتابفروشی ها شود. وزارت عدلیه امریکا دیشب خواستار دستوری اضطراری از سوی یک دادگاه برای جلوگیری از انتشار کتاب شد.
این کتاب ۵۸۸ صفحهای به نام «اتاق حوادث» قرار است ۲۳ جون عرضه شود.
رسانه های امریکا از جمله نیویورک تایمز به نسخه ای از کتاب بولتون دست یافته و بخش هایی از محتوای آن را منتشر کرده اند.
بنا به روایت جان بولتون، شی جین پینگ در جریان دیدار ماه جون ۲۰۱۹ خود با دونالد ترامپ در نشست سران «گروه ۲۰» در اساکای جاپان گلایه کرده بود که برخی از منتقدان چین در امریکا خواهان جنگ سرد تازهای هستند.
بولتون نوشته است: «ترامپ فوراً فرض را بر این گذاشت که منظور شی دموکرات ها هستند. ترامپ با تایید گفت که خصومت بزرگی بین دموکرات ها وجود دارد.»
به گزارش نیویورک تایمز، جان بولتون می افزاید: «او سپس به طرز حیرت انگیزی صحبت را به انتخابات ریاست جمهوری امریکا سوق داد و به توانایی اقتصادی چین برای تأثیرگذاری بر مبارزات در حال انجام اشاره کرد و از شی خواست تا اطمینان حاصل کند که او برنده می شود.»

ممکن است شما دوست داشته باشید