روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

ترامپ به خاطر کشته‌شدن یک سرباز امریکایی گفتگوهای صلح را «لغو کرد»

 دونالد ترامپ، رئیس جمهور امریکا گفتگوهای صلح میان امریکا و گروه طالبان را متوقف و برنامۀ دیدارش با رئیس جمهور غنی و رهبران طالبان را لغو کرد.

آنان قرار بود در کمپ دیوید روز یک‌شنبه، هفدهم سنبله به صورت جداگانه با هم دیدار کنند.

آقای ترامپ در یک پیام توییتری گفته است که به دلیل کشته‌شدن یک سرباز امریکایی در حملۀ طالبان به کمپ گرین‌ولیج این تصمیم را گرفته است.

رئیس جمهور امریکا می‌افزاید که طالبان ظاهراً این حمله را به دلیل تقویت موقف‌شان در مذاکرات صلح انجام داده‌اند، اما «با این کار موقف‌شان را بدتر کردند.» به گفتۀ ترامپ، طالبان اگر نتوانند به آتش‌بس در جریان گفت‌وگوهای صلح توافق کنند، هیچ‌گاهی قدرت مذاکرۀ معنادار را ندارند.این در حالی است که متن توافق‌نامۀ طالبان با نماینده‌گان امریکا اخیراً نهایی شده و صرفاً منتظر تأیید دونالد ترامپ بود.

زلمی خلیلزاد این موافقت‌نامه را به رهبران حکومت وحدت ملی «نشان داده» بود. حکومت افغانستان نسبت به پیامدهای احتمالی این توافق‌نامه ابراز نگرانی کرده و در این باره وضاحت خواسته است.اخیراً چندین دیپلمات‌های امریکایی که پیشینۀ کار در افغانستان را داشته‌اند نیز نسبت به خروج سربازان امریکایی از افغانستان هشدار داده بودند. آنان گفته بودند که اگر سربازان امریکایی، افغانستان را به صورت شتاب‌زده ترک کنند، این کشور با جنگِ داخلی روبه‌رو خواهد شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید