روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

ترامپ: به اقدامات چین پاسخ می‌دهیم

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا روز سه شنبه ششم جوزا از اتخاذ تدابیر قوی ایالات متحد علیه چین به دلیل اقدامات پکن علیه هنگ کنگ تا پایان هفته جاری خبر داد.
به گزارش رویترز، انتظار می‌رود لایحه اخیر دولت چین برای اعمال قوانین امنیتی جدید در این منطقه خودمختار هنگ‌کنگ روز پنجشنبه در پارلمان چین به رای گذاشته شود. منتقدان این لایحه می گویند، تصویب چنین قانونی باعث سلب حقوق و آزادی‌هایی قانونی موجود در هنگ‌کنگ خواهد شد.
در کنفرانس خبری روز سه شنبه از دونالد ترامپ در پاسخ به این پرسش ها که آیا قصد دارد به دلیل اقدامات چین در هنگ کنگ، تحریم هایی علیه چین اعمال کند یا محدودیت هایی برای ویزای دانشجویان و محققان چینی اعمال خواهد کرد، اظهار داشت، ما الان در حال انجام کارهایی هستیم. فکر می کنم شما آنها را جالب خواهید دانست. در روزهای آینده درباره آنها حرف خواهم زد.
در ادامه از رئیس جمهوری امریکا پرسیده شد که آیا تحریم هم شامل چنین اقداماتی خواهد شد. دونالد ترامپ در پاسخ گفت، نه، چیزی خواهد بود که شما درباره آن تا پایان هفته خواهید شنید، فکر می‌کنم خیلی قوی خواهند بود.
دونالد ترامپ توضیح بیشتری در خصوص این اقدامات بیان نکرد اما کایلی مک انانی، سخنگوی کاخ سفید، گفته که رئیس جمهوری امریکا از اقدام چین ناخشنود است و بسیار سخت می‌توان تصور کرد با سیطره چین بر هنگ‌کنگ این جزیره همچنان به عنوان مرکز مالی باقی بماند.

ممکن است شما دوست داشته باشید