روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

تحریم مقامات بلاروس از سوی اروپا

اتحادیه اروپا الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس، پسر او و ۱۳ مقام دیگر آن کشور را به دلیل اعمال خشونت، بازداشت‌های ناعادلانه و همچنین تقلب در نتایج انتخابات ریاست جمهوری بحث‌برانگیز سه ماه پیش تحت تحریم قرار داد.
بر این اساس، این افراد قادر به اخذ ویزه برای ورود به اتحادیه اروپا نخواهند بود و دارایی‌های احتمالی آنها نیز در کشورهای عضو این اتحادیه مسدود خواهد شد. این بلوک اروپایی ماه گذشته نیز چهل مقام ارشد دولتی بلاروس را تحت تحریم قرار داده بود.
اعتراضات گسترده‌ای در بلاروس در پی اعلام نتایج انتخابات نهم اگست به وقوع پیوست، که سرکوب و بازداشت معترضان را به دنبال داشت. لوکاشنکو که حدود سه دهه است قدرت را در بلاروس در دست دارد، خود را پیروز انتخابات تابستان معرفی کرده است.
اوایل ماه میزان و پس از برگزاری مراسم تحلیف مخفیانه ریاست جمهوری در میانه اعتراضات مردمی،‌ ایالات متحده و اتحادیه اروپا به طور جداگانه اعلام کردند که الکساندر لوکاشنکو را به عنوان رئیس جمهوری قانونی بلاروس به رسمیت نمی‌شناسند.

ممکن است شما دوست داشته باشید