روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

به کمک زلزله‌زده‌ها بشتابید !

افغانستان در کنار متقبل شدن جنگ‌های تحمیلی و طاقت‌فرسا، سرزمین حادثه‌خیزی نیز است و از ناحیه حوادث طبیعی مثل زلزله، سیلاب و حوادث دیگری نیز متضرر می‌شود و در آسیب‌پذیری قرار دارد.

وضع افغانستان اگرچه از لحاظ امنیتی نسبت به گذشته‌ها، خیلی خوب بوده و فضای صلح و آرامش در کشور حکم‌فرماست، اما متاسفانه در این روزها سرازیرشدن سیلاب‌ها و خصوصاً زمین‌لزرزه یی که بیش از دوهزار تن از هموطنان ما را در ولایت‌های پکتیا، خوست و ننگرهار به شهادت رساند و صدها تن دیگری را زخمی نمود، خیلی دردناک و تکان‌دهنده است.

این بار سنگین برای ملت رنج‌دیده افغانستان خیلی کمرشکن بوده و مشکل بزرگی را در شرایط بسیار حساس و دشواری، به بار آورده است.

به هرصورت، ما الحمدلله مسلمان هستیم و تن به اراده و تقدیر الهی میدهیم و هرآنچه که خواست رب العالمین باشد دربرابر آن، راضی، صابر و شکیبا می‌‌باشیم.

اما چیزی که بعد از وقوع این واقعه‌ی تلخ مهم است، این است که نهادهای کمک‌رسان داخلی و خارجی، دولتی و شخصی و تاجران ملی، بدون توقف باید به سوی محل حادثه بشتابند و برای آسیب‌دیدگان و کسانی که اعضای خانواده‌ی شان را از دست داده اند و خانه های شان ویران شده اند، کمک انسانی و اسلامی نمایند و برای نجات آنان از چنگ مشکلاتِ پیش‌آمده بشتابند و به اسرع وقت، دست به کار شوند.

قسمی که دیده می‌شود هزاران خانواده در بی‌سرپناهی شب‌وروز شان را سپری می‌کنند و با مشکلات بی‌شماری مواجه هستند.

و همچنان امارت اسلامی افغانستان توجه خاص خود را به این حادثه مبذول بدارد و کاروان‌های امدادرسان داخلی و خارجی را به صوبِ مناطق آسیب‌دیده و آفت‌زده، سوق داده و نیروهای هوایی و زمینی را در خدمت آنان قرار بدهد.

تا باشد هموطنانی که در جال بی‌سرپناهی، درمانده‌گی و مصیبت گیر مانده اند، نجات پیدا کنند.

البسه، خیمه، مواد غذایی و ادویه از ضروریات اولیه آسیب‌دیده‌گان استند که باید بدون توقف درآن‌جا سرازیر شوند.

در آخر برای شهدای این حادثه‌ی مرگبار بهشت برین، برای زخمیان شفای عاجل و کامل و برای بازندگان شان و تمام ملت غمدیده‌ی افغانستان، صبر جمیل و اجر جزیل از بارگاه الهی استدعا می‌نماییم.

ممکن است شما دوست داشته باشید