روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

به ولایت دورافتاده و محروم غور توجه‌ لازم صورت می‌گیرد

مولوی عبدالسلام حنفی معاون اقتصادی رئیس الوزرای طالبان با والی، قوماندان امنیه و رئیس اطلاعات و فرهنگ ولایت غور دیدار کرده و گفته که به ولایت توجه لازم صورت می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ انعام الله سمنگانی معاون سخنگوی امارت اسلامی شب گذشته(۳۰ قوس) در صفحه تویترش از دیدار معاون دوم رئیس الوزراء با مسوولان محلی ولایت غور خبر داده است.

او نوشته مولوی عبدالسلام حنفی معاون ریاست الوزرا ا.ا.ا. با  مولوی احمد شاه دین‎دوست والی ولایت غور مولوی احمدالله لبیب قومندان امنیه، غور زعیم غوری رئیس اطلاعات و فرهنگ و دیگر مسئولان آن ولایت  در دفتر کارش دیدار نموده و پیرامون مسائل و مشکلات غور صحبت نمود.

به گفته سمنگانی مسئولان غور از امنیت آن ولایت اطمینان دادند و برای حل مشکلات آن ولایت به‌خصوص نداشتن برق و سرک‌، استخراج غیرقانونی معادن و نیز رسیدگی به مسائل اجتماعی؛ خواهان توجه‌ رهبری ا.ا.ا. شدند.

مولوی حنفی در این دیدار وعده داده اند که به ولایت دورافتاده و محروم غور توجه‌ لازم صورت می‌گیرد.

غور از لحاظ جغرافیایی از ولایات مرکزی افغانستان به شمار می رود که بیشتر مناطق آن را کوهستانات تشکیل می‌دهد به طوری که در بعضی از مناطق آن ولایت با شروع فصل پاییز و زمستان و بارش سنگین برف راه‌های مواصلاتی برای چندین ماه بسته می‌شوند.

ممکن است شما دوست داشته باشید