روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

برگزاری کارزار حقوق و وجایب اتباع

به گزارش خبرنگار آژانس باختر، در این کارزار ابتدا منیره یوسفزاده پیرامون نقش و اهمیت قانون در زندگی اجتماعی افراد صحبت کرد و تصریح که عدم آشنائی برخی باشنده های کشور از مواد قانون سبب شده است تا قانون به گونه بد به آنها معرفی شود و از تطبیق آن در هراس باشند، در حالیکه تنفیذ و تطبیق قانون تنها راه تامین عدالت در کشور است. به گونه دیگر تطبیق قانون و قانون مداری نوعی حمایت از برنامه های دولت است .

به گفته وی  قانون اساسی افغانستان به دلیل اینکه در مطابقت با قانون اساسی کشورهای اسلامی تنفیذ گردیده یکی از بهترین قانون ها در سطح منطقه میباشد و اتباع کشور باید در تطبیق مواد آن هراس نداشته باشند.

وی افزود که عدم آگاهی از مواد قانون و خلاف کاری از علت های عمده ای است که سبب میشود تا فرد از تطبیق قانون هراس داشته باشد و از آن فرار کند.

به بیان وی نقش زنان در تطبیق قانون بیش از دیگران موثر است، زیرا بانوان رکن اساسی خانواده را تشکیل میدهند و میتوانند به عنوان خواهر، مادر و یا خانم محرک خوبی برای تطبیق قانون محسوب شوند.

در این کارزار، اعضای اشتراک کننده ابتدا به گروه های متعدد تقسیم شدند سپس پیرامون حقوق و وجایب اتباع به بحث و تبادل نظر پرداختند.

این کارزار  برای دو روز راه اندازی شده است و قرار است امروز ا نیز ادامه یابد. 

ممکن است شما دوست داشته باشید