روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

برگزاری نمایشگاه خیابانی کتاب در بدخشان

نمایشگاه یک روزه کتاب زیر نام “بیایید کتاب بخوانیم و جامعه را از نادانی نجات دهیم”، از سوی محصلین رشته خبرنگاری پوهنتون بدخشان، برگزار شد. این نمایشگاه خیابانی کتاب به هدف ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی برگزار شده‌است.

جعفر طیار، آمر بخش خبرنگاری پوهنتون بدخشان، گفت: «این نمایشگاه به هدف ترغیب و تشویق جوانان است برای خواندن کتاب.»

برگزار کنندگان می‌گویند که این نمایشگاه خیابانی کتاب را به هدف ترویج فرهنگ مطالعه در میان جوانان، محصلین وفرهنگیان، به راه انداخته‌اند.

شهره تمنا، از برگزار کنندگان این نمایشگاه، گفت: «حالت روحی دختر‌ان خیلی خراب است و ما خواستیم این یک انگیزه‌ی باشد برای کسانی که از درس و تحصیل باز مانده همچنان برای محصلان که روحیه خود را از دست داده.»

بشرا مجددی، از برگزار کنندگان این نمایشگاه، گفت: «فرهنگ کتاب خواندن در بین مردم و در بین محصلین ترویج پیدا کند همچنان باعث این می‌شود که مردم به مطالعه روی بیاورند.»

همزمان با این، شماری از دختران و محصلین که در این نمایشگاه شرکت کرده‌اند، از حکومت سرپرست می‌خواهند تا زمینه آموزش و کار را برای زنان فراهم سازند.

سامعه فرهمند گفت:‌ «ازدولت امارت اسلامی می خواهیم که دروازه مکتب را به روی دختران باز کنند تا دختران ما بتوانند درس بخوانند.»

معزالدین احمدی، رئیس اطلاعات و فرهنگ بدخشان، گفت: «با راه اندازی به اصطلاح نمایشگاه کتاب و ایجاد کتاب سراها ما توانستیم الحمدلله  امروز اهل مطالعه را در بدخشان بیشتر داشته باشیم.»

ممکن است شما دوست داشته باشید