روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

برنامۀ جهانی غذا از ادامۀ کمک‌ها به زلزله‌زدگان در افغانستان خبر داد

برنامۀ جهانی غذا (WFP) می‌گوید که روند کمک‌های اضطراری به زلزله‌زدگان در ولایات پکتیکا و خوست جریان دارد و در جریان بیشتر از یک هفتهٔ گذشته به ۲۵هزار نفر کمک‌ کرده است.

این ادارۀ ملل متحد روز جمعه (۱۰ سرطان) گفت که این کمک‌های اضطراری شامل مواد خوراکی و غیرخوراکی است که در روزهای اخیر به باشندگان ولایات پکتیکا و خوست توزیع شده است. این اداره با ابراز نگرانی گفته است که بر علاوۀ این زمین‌لرزه، وضعیت در افغانستان اضطراری است و از ماه‌ها به این‌سو، شهروندان این کشور با ناامنی غذایی شدید مواجه اند.

بر اساس معلومات این ادارۀ ملل متحد در حال حاضر، بیش از ۱۹ میلیون نفر در این کشور با نا امنی غذایی حاد دست و پنجه نرم‌ می‌کنند که در کنار بحران اقتصادی و خشک‌سالی در این کشور، وقوع زلزله مرگبار در ولایات جنوب-شرق افغانستان به این آمار افزوده است. برنامۀ جهانی غذا تاکید کرده است که به تلاش‌هایش برای رسیدگی به زلزله‌زدگان در این کشور ادامه می‌دهد.

شیلی تکرال، سخنگوی برنامه جهانی غذا نیز در یک پیام ویدیویی از جامعۀ جهانی خواسته است که باید به کمک‌های شان به افغانستان ادامه داده و نباید این کشور را فراموش کنند.

خانم تکرال افزوده است که در حال حاضر، مردم این کشور با مشکلات زیاد اقتصادی مواجه اند و آنان به کمک‌های نهادهای بین‌المللی و جامعۀ حهانی به شدت نیاز دارند.

ممکن است شما دوست داشته باشید