روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

برمبارزه مشترک و همه جانبه علیۀ تهدید تروریزم در منطقه توافق شد

میرویس ناب معین سیاسی وزارت امور خارجۀ جمهوری اسلامی‌ افغانستان با صدیقوف فورکت احمدوویچ معین وزارت امور خارجۀ اوزبیکستان پیرامون برگزاری کنفرانس زودهنگام آسیایی مرکزی-آسیایی جنوبی و گسترش همکاری‌های منطقه‌یی، دیدار و گفتگو کرد.
معین سیاسی وزارت امور خارجه، ضمن صحبت روی اهمیت برگزاری کنفرانس آسیای مرکزی-آسیایی جنوبی تحت عنوان “فرصت‌ها و چالش‌ها” که قرار است به تاریخ ۱۶ جولای سال جاری در تاشکند برگزار شود، از اشتراک رئیس جمهوری اسلامی‌ افغانستان در این کنفرانس، به جانب اوزبیکستان اطمینان داد.
ناب، برگزاری این کنفرانس را فرصت خوب برای تقویت هرچه بیشتر اجماع در خصوص تأمین صلح پایدار و رفاه در افغانستان و منطقه خوانده، و بر تداوم همکاری‌های اوزبیکستان با افغانستان، تأکید کرد.
احمدوویچ، بر حمایت اوزبیکستان از رویکرد منطقه‌یی به مسئله افغانستان تأکید کرد و از تعهد کشورش برای تداوم حمایت‌ها و همکاری‌ها با افغانستان در خصوص تقویت اجماع در محور روند صلح به رهبری و مالکیت دولت افغانستان، به معین سیاسی اطمینان داد. معین وزارت امور خارجۀ اوزبیکستان، روی نقش کلیدی افغانستان به عنوان پل ارتباطی میان آسیای میانه و آسیای جنوبی صحبت نموده و آمادگی کشورش را برای بررسی پیشنهادات افغانستان در جهت اتصال منطقه‌یی، اعلام کرد.
هر دوجانب، ضمن تأکید بر گسترش هرچه بیشتر همکاری‌ها در راستای تحقق پروژه‌های اقتصادی به محوریت افغانستان، تأمین صلح پایدار در کشور را به نفع ثبات و رفاه منطقه دانسته، و برمبارزه مشترک و همه جانبه علیۀ تهدید تروریزم در منطقه، توافق کردند.

ممکن است شما دوست داشته باشید