روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

باشند‌گان ولایت بادغیس آمدن برق به آن ولایت را چشن گرفتند

صدها تن از باشند‌گان ولایت بادغیس بعد از افتتاح برق وارداتی ترکمنستان به جشن و پایکوبی پرداخته و خواهان پروژه های بیشتر زیربنایی از سوی حکومت شدند.

این افراد جمعه شب در ستدیوم ورزشی این ولایت به جشن و پایکوبی پرداختند و موجودیت برق دایمی در این ولایت را در تامین امنیت و رشد اقتصادی مردم موثر توصیف کردند.

نجیبه و عزیز توکلی دو تن از باشندگان قلعه نو مرکز این ولایت خواهان توجه بیشتر حکومت به پروژه های مهم انکشافی و زیربنایی در ولایات محروم افغانستان شدند.

آنان می‌گویند: “همه مردم اعم مردان، زنان، کارمندان دولتی جمع شدند و اظهار خوشی و سپاسگزاری میکنند.”

“ما امروز خوشحال هستیم که در ولایت بادغیس با شور و شوق تمام روشنایی برق را جشن می‌گیریم این پیروزی نتیجه دادخواهی همه ماست.”

در نخستین شب افتتاح این پروژه مهم از سوی رئیس جمهور افغانستان حال وهوایی شهرقلعه نو تغییر کرده و تمام سرک ها و جاده های شهر از انرژی برق وارداتی ترکمنستان روشن شده است.

عبدالغفور ملکزی والی این ولایت هم مانند مردم خوشحال به نظر می‌رسد.

او یکجا با مردم بادغیس در ستدیوم ورزشی شادمانی کرد و برای مردم این ولایت وعده سپرد که تمام پروژه های نیمه کاره در این ولایت تکمیل خواهد شد.

او افزود: “خوش هستیم که امروز برق شما روشن شد، خوش هستیم که امروز سرک های تان در جریان کار است و به سرعت کار شان روان است و امشب هم یک دوست چینایی همراه ما در این جشن شرکت کرده و میگوید که کار سرک (لامان و قیصار) به پیش میرود.”

شانزده میگاوات برق وارداتی ترکمنستان – قلعه نو حدود هشت سال قبل میان حکومت افغانستان و ترکمنستان به امضا رسیده بود.

اما بخاطر آنچه نبود امنیت در مسیر راه مطرح شده بود کار آن به درازا کشیده شد.

اکنون جنرال احمد فهیم قایم قوماندان امنیه این ولایت اطمینان می‌دهد که هیچگونه ناامنی پایه‌های برق وارداتی ترکمنستان به این ولایت را تهدید نمی‌کند و نیروهای امنیتی آماده امنیت تمام پروژه های انکشافی و زیربنایی در ولایت بادغیس هستند.

او افزود:

“تشکر می‌کنم از تمام مردم با عزت ولایت بادغیس که در این پروژه عام المنفعه سهم فعال داشتند و به مردم بادغیس روشنایی آوردند، رئیس صاحب جمهور وعده داد که ده‌ها پروژه عام المنفعه را به همکاری والی این ولایت ایجاد خواهد کرد.”

این پروژه اکنون ظرفیت روشنایی شش هزار خانواده در قلعه نو مرکز ولایت بادغیس را دارد.

محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان روز پنجشنبه بعد از افتتاح برق ترکمنستان قلعه نو، این پروژه را ختم بی عدالتی ها در این ولایت توصیف کرد.

ممکن است شما دوست داشته باشید