روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

بازی های شیطانی امریکا در افغانستان

حکمت

امریکا از بس‌که در جهان به شیطنت و آشوبگری مبادرت ورزیده، لقب (شیطان بزرگ) را از آنِ خود کرده است و

این (جمله) در مورد امریکا خیلی بجا و پرمعناست و همیشه لباس تحقق می‌پوشد.

امریکا با پالیسی‌های سلطه‌جویانه و برنامه‌های شیطانی خود، پیوسته در صدد اشغال و تجاوز بوده و همواره می‌خواهد سیطره‌ی شیطانی خویش را در جهان گسترش دهد.

یکی از اهداف بزرگ امریکا این بود که افغانستان را به هر بهانه و قیمتی که شود، باید اشغال کند و ازاین موقعیت استراتیژیک اهداف سلطه‌جویانه و شیطانی خود را در مناطق و کشورهای دیگری عملی نماید.

همین بود که یک‌ مشت فرزندان ناخلف، دالرپرست و جاسوس را در افغانستان با بهای ناچیز خریداری کرد و به خدمت گرفت و افغانستان را برای بیست سال اشغال نمود.

در مقابل این اشغال و تجاوز ننگین، تنها مجاهدین امارت اسلامی بود که ایستاد‌گی کردند و با تقدیم هزاران شهید به پیشگاه حق، پیکر اشغالگرانه‌ی امریکا را پاره پاره و این هیولای وحشی را به خونش تر نمودند.

امریکا در جنگ بیست‌ساله‌ی افغانستان، تریلیون‌ها دالر را به مصرف رساند و هزاران تن عسکر، افسر، جنرال و نظامیان بلندپایه و کارکشته‌ی خود را از دست داد و بالآخره ازاین جنگ طاقت‌فرسا و خونین خسته شد، بارِ فرار از افغانستان را بست و با دست خالی و سرِ افگنده، این سرزمین را ترک گفت.

اما این شیطان بزرگ، بعد از شکست و زخم‌های عمیق و التیام‌ناپذیری که در پیکرش وارد شده، چون مار زخمی عمل می‌کند و پیوسته در پی انتقام است.

پس از یک‌ساله‌گی امضای توافقنامه میان امارت اسلامی و امریکا، امریکای غدار به پیمان‌شکنی و خلاف‌ورزی متوصل گردید و به طور آشکار در حریم و حتی در پایتحت افغانستان تجاوز و به بهانه‌ی آماج قراردن ایمن‌الظواهری، با طیاره‌ی بی‌سرنشین، حمله‌ی نظامی انجام داد.

پس ازآن نیز هر ازگاهی به تجاوز صریح خویش ادامه میدهد و طیاره‌های بی‌سرنشین امریکایی در فضای افغانستان گزمه و گردش دارد و روشن نیست که دست به چه جنایت دیگری می‌زند.

اما آنچه که پس از امضای توافقنامه، جفا و ظلم امریکا را برجسته می‌سازد، پیمان‌شکنی و تخلفات آشکار آن است.

امریکا از دیر زمان است که مِن‌حیثِ یک قدرت لجام‌گسیخته و (بی‌بندوبار) عمل می‌کند و چون (سگ هار) بر هر طرف حمله‌آور می‌شود و زخمِ دندان میزند.

اگرچه طلسم تجاوز و اشغال زمینی اش در افغانستان شکسته و دماغ غرور و زورگویی اش در این سرزمین به خاک ذلت مالیده شده است.

اما این مار زخمی در پی انتقام از طریق هوا است و از طریق زمین، دیگر جرئت و جسارتی برای حمله را ندارد و از هیبت و هیمنت مجاهدین امارت اسلامی افغانستان قلبش تکان می‌خورد و پاهایش می‌لرزد.

حملات هوایی امریکا که خیزشگاه و پروازگاهش غالبا برخی از کشورهای همسایه است، نه تنها کاری‌ست خلاف اصول جهانی، بل‌که تجاوز آشکار است و امریکا با این کارش تمام اصول و قوانین بین المللی و اخلاق انسانی را پامال کرده است و جنایت عظیمی را مرتکب شده است.

جامعه‌ی جهانی، کشورهای قدرتمند و خصوصاً ممالک اسلامی باید در این مورد بی‌تفاوت نباشند و هرچه عاجل فریاد ملت بزرگ و متحد افغانستان را بشنوند و برای بسته کردن دروازه‌ی تجاوز و جنایت امریکا دست‌به‌کار شوند.

در غیر آن، اوضاع تیره خواهد شد و افغانستان هم می‌تواند دست به اقدام انتقام‌جویانه بزند و حق دارد که از حریم و آبروی خود دفاع نماید.

امریکا بداند که افغانستان، افغانستان گذشته نیست و امروز در اکثر کشورها نفوذ کرده است و هواخواه خود را دارد و می‌تواند در هر سرزمینی سنگر انتقام احیا کند و برای ضربه‌زدن بر منافع و حتی آسیب‌ رساندن در پیکر امریکا اقدام نماید.

اما بهتر خواهد بود که هر دو طرف بر خط ‌ومرزِ تعهد و توافقنامه ایستاد باشند و دست به تخلف نزنند.

در غیر آن آتش جنگ، این بار خاموش نخواهد گردید و دامن ناپاک امریکا را در بسا جاها خواهد گرفت.

ملت افغانستان، یک ملت صلح‌خواه استند و شرارت‌پیشه‌گی را نه تنها که دوست ندارند، بل‌که محکوم می‌نمایند، اما ترس و بیم در فرهنگ این ملت سلحشور و قهرمان وجود ندارد.

اگر امریکا می‌خواهد با این ملت بجنگد، این ملت بازهم آماده‌ی جهاد و جانبازی است و هرگونه فداکاری برای دفاع از اسلام، ناموس، عزت، خاک و ارزش‌ها را حقِ دینی و وجیبه‌ی ملی خود می‌داند.

این ملت بزرگ به امریکا هشدار میدهد که؛ افغانستان دیگر لانه‌ی جاسوسی امریکا نمی‌شود، امریکا باید دست از بازی‌های شیطانی بر دارد، جنایت و جنگ‌افروزی و تخطی‌ها را بس کند و بر تعهدات خود پابند بماند.

در غیر آن، آتش احساسات این ملت مجاهد و شهیدپرور برافروخته خواهد شد و قوت ایمان و آتش خشم این ملت باشهامت، بال‌های طیاره امریکا را در فضا و پیکر تانگ و نیروهای پیاده اش را در زمین، خواهد سوزاند.

ممکن است شما دوست داشته باشید