روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

بازدید وزیر صحت عامه کشور از شفاخانه افغان-جاپان

داکتر فیروزالدین فیروز وزیر صحت عامه جمهوری اسلامی افغانستان، دیروز از شفاخانه افغان-جاپان دیدن نموده و کارکردهای این شفاخانه را از نزدیک بررسی کرد.
وزیر صحت عامه کشور، کارکردهای کارمندان این شفاخانه را قناعت بخش خوانده از تلاش‌های تمام کارمندان صحی که در خط نخست مبارزه با ویروس کرونا قرار دارند قدردانی نمود.
داکتر فیروز از مردم و تمام رسانه‌ها خواست تا به شایعاتی که در سانه‌های اجتماعی مبنی بر کم کاری در شفاخانه افغان-جاپان پخش می‌شود باور نکنند و اگر در ارایه خدمات صحی این شفاخانه بی باور اند می‌توانند از نزدیک خدمات این شفاخانه را ارزیابی کنند.

وزیر صحت عامه از افزایش آزمایش ویروس کرونا در لابراتوارهای کشور خبر داده گفت که اکنون سطح آزمایش در یک شبانه روز به دوهزار واقعه افزایش یافته است و نیز ما در تلاش استیم تا زمینه تشخیص ویروس کرونا را در تمام لابراتوارهای ولایات فراهم نماییم.
هم‌چنان داکتر فیروز بر بهبود خدمات در لابراتوارهای مرکزی تاکید نموده گفت: با توجه به مشکلات موجود در لابراتوارهای مرکزی کابل مبنی بر تاخیر در اعلام نتایج نمونه‌های گرفته شده، ما یک سلسله اقداماتی را در این راستا انجام دادیم که به زودی این چالش‌ها رفع خواهد شد.
از سوی هم وزیر صحت عامه کشور از بی اعتنایی مردم در برابر ویروس کرونا ابراز نگرانی نموده گفت که اگر مردم اصول قرنطین را رعایت نکنند در هفته‌های آینده در کشور یک فاجعه انسانی رخ خواهد داد. او هم‌چنان از مردم خواست که برای جلوگیری از ویروس کرونا در روزهای عید، از دید و بازید با اقارب شان خودداری کنند و سه موضوع مهم را که فاصله گیری اجتماعی، رعایت حفظ الصلحه و استفاده از ماسک را حتمی می‌باشد جدا رعات کنند.
وزیر صحت عامه کشور در رابطه به واقعات مثبت که در یک شبانه روز گذشته به ثبت رسیده است صحبت نموده گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۹۲ واقعه مثبت به ثبت رسیده است، که با این شمار، تعداد واقعات مثبت در کشور به ۸۱۴۵ تن می‌رسد و از این میان۹۳۰ تن شفایاب و۱۸۷ تن جان باخته است.
افزون بر این، داکتر فیروز در ادامه سخنانش از تمام طرف های درگیر جنگ خواست که از مراکز صحی استفاده سیاسی نکنند و حمله بر مراکز صحی و جان کارمندان صحی را توقف دهند.

ممکن است شما دوست داشته باشید