روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

اولین دوای درمان کرونا ثبت شد

شرکت دواسازی «حیمرار» از ثبت اولین دوای ضد کرونا در وزارت صحت روسیه خبر داد.
صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، صندوق مستقل فدراسیون روسیه و گروه شرکت های «حیمرار» از تصویب دوای «آویفاویر» توسط وزارت صحت روسیه خبر دادند. گفته می‌شود که اولین دوایی است که در معالجه بیماران مبتلا به ویورس همه‌گیر کرونا در طی آزمایشات بالینی بسیار مؤثر بوده است.
آویفاویر اولین دوای روسی است که موثریت خوبی دربرابر ویروس کرونا نشان داده است. درگذشته این دوا در کشور جاپان برای درمان بیماری‌های دیگری استفاده میشد اما اکنونه با توجه به موثریت این دوا برای درمان کرونا استفاده می‌شود.
در مرحله نهایی آزمایش کلینیکی این دوا که تا ۲۱ ماه مه با شرکت ۳۳۰ بیمار جریان داشت، موثریت آن مورد تأیید وزارت صحت روسیه قرار گرفت. نتایج آن در یکی از مراکز طبی و علمی از جمله دانشگاه طبی شماره یک مسکو به نام «سچنف»، دانشگاه دولتی مسکو به نام لومونوسف و دیگر مراکز علمی، کارایی بالای این دوا را نشان داد.
کریل دمیتریف مدیرعامل بنیاد روسی سرمایه گذاری های مستقیم در این باره گفت:«آویفاویر نه تنها اولین دوای ضد کرونا در روسیه است بلکه امکان دارد که بهترین دوا علیه ویروس کورنا درجهان باشد. این دوا در کلینیک روسی با مدت زمان بسیار کم مورد طراحی و تست قرار گرفت. به همین خاطر به عنوان دوای ضد کرونا در جهان به ثبت رسید.»

ممکن است شما دوست داشته باشید