روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

اولین آزمایش راکتی کوریای شمالی در سال جدید

کوریای جنوبی اعلام کرد که همسایه شمالی‌اش بامداد چهارشنبه در اولین نمایش قدرت خود در سال ۲۰۲۲ یک “پرتاب نامشخص” را به سمت دریای شرق(دریای جاپان) شلیک کرد.

به گزارش امور بین الملل خبرگزاری جمهور، به نقل از یونهاب، رئیس ستاد مشترک ارتش کوریای جنوبی در پیامی به خبرنگاران بدون ارائه جزئیات بیشتر این خبر را اعلام کرد.

همزمان خبرگزاری رسمی کیودو بامداد چهارشنبه به نقل از دولت جاپان اعلام کرد که به نظر می‌رسد کوریای شمالی یک راکت بالستیک را پرتاب کرده است.

شبکه تلویزیونی جاپانی NHK نیز با تایید این خبر گزارش داد که دولت جاپان در پی پرتاب احتمالی راکت بالستیک توسط کوریای شمالی، یک مرکز واکنش به بحران در دفتر صدراعظم جاپان ایجاد کرده است.

در صورت صحت، این آزمایش پس از پرتاب راکت بالستیک جدید توسط پیونگ یانگ در اکتوبر سال گذشته، اولین آزمایش راکتی کوریای شمالی در سال ۲۰۲۲ است.

در سال ۲۰۲۱، کوریای شمالی اعلام کرد که یک سری آزمایش‌های راکتی موفق انجام داده است، همچون پرتاب “نوع جدید” راکت بالستیک از یک تحت البحری، یک راکت کروز دوربرد و یک راکت مافوق صوت از یک قطار.

این آزمایش راکتی جدید در حالی انجام می‌شود که کوریای شمالی به دعوت امریکا برای انجام مذاکرات بین دو کشور پاسخ نداده است.

ممکن است شما دوست داشته باشید