روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

امنیت تجار ملی و مقامات ارشد حکومت پیشین باید تامین شوند

سرپرست وزارت امور داخله بر بهبود امنیت در شهر کابل تاکید کرد.

به گزارش آژانس باختر سراج الدین حقانی سرپرست وزارت داخله با آمرین حوزه‌های امنیتی شهر کابل دیدار کرد و تاکید داشت که امنیت در پایتخت باید تامین شود وبا بازداشت‌ شدگان طبق قوانین شرعی رفتار داشته باشند.

وزارت امور داخله در اعلامیۀ که دیروز صادر شد گفته است: سراج الدین (حقانی) سرپرست وزارت امور داخله بعد از مراسم اختتامیه سمینار آموزشی ظرفیت سازی برای کارکنان امنیتی شرکت کرده و دساتیر لازم را به مسئولان حوزه امنیتی کابل صادر کرده است”.

حقانی با تاکید بر تامین امنیت و محیط امن برای شهروندان کابل گفته، امنیت دیپلومات‌های خارجی، موسسات خیریه، تجار ملی و مقامات ارشد حکومت پیشین و دولتی مقیم پایتخت باید تامین شوند و از مسئولان امنیتی خواسته است که با تمام مراجعین خویش به خوبی رفتار کرده درهای خود را به روی کسی نبندند، با روحانیون، بزرگان قومی و متنفذین احترام بگذارند و به مشکلات آنها رسیدگی کنند.

او همچنان به آمرین حوزه‌های امنیتی کابل توصیه کرده که با بازداشت شدگان طبق قوانین شرعی رفتار قانونی داشته باشند و آنها را بیش از یک دوره زمانی معین دربازداشت‌گاه‌ها نگه ندارند.

او همچنان بر اجرایی شدن فرمان عفو امیر المومنین بر حفظ امنیت همه شهروندان به ویژه  باشندگان کابل تاکید کرد و از کارکنان امنیتی خواسته است تا به وظایف دینی و مذهبی خود عمل کنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید