روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

امریکا از پاکستان خواست در مسیر صلح افغانستان قدم بردارد

یک جنرال ارشد امریکا با تکرار مجدد مواضع این کشور برای تحت فشار قرار دادن پاکستان و همکاری بیشتر در بحث صلح افغانستان، گفت: همکاری با پاکستان برای دستیابی به صلح در افغانستان همچنان حیاتی تلقی می شود.

به گزارش آژانس خبری دولتی ایران  ‘جوزف وتل’ قوماندان قوای مر کزی ارتش امریکا طی گفت گو با خبرنگاران در شهر فلوریدا افزود:این ستراتیزی جنوب آسیا است و همکاری با پاکستان برای اهداف کلی و توافق سیاسی پایدار در افغانستان همچنان کلیدی محسوب می شود        

وی تاکید کرد:امریکا به همکاری نزدیک خود با پاکستان ادامه می دهد تا پاکستان بتواند نقش مورد نیاز خود را ایفاکند.

جنرال وتل با تاکید بر مواضع دولت امریکا برای تحت فشار قرار دادن پاکستان به منظور انجام اقدامات بیشتر، گفت: اکنون نوبت پاکستان است که در مسیر برقراری صلح در افغانستان قدم بردارد .

به گزارش ایرنا این نخستین بار نیست که واشنگتن از پاکستان خواسته است تا در خصوص صلح افغانستان با امریکا همکاری کند.

پیش از این نیز ‘رکس تیلرسون’ وزیر پیشین امور خارجه امریکا در سفر به پاکستان و دیدار با مقامات این کشور، گفته بود:«پاکستان، باید علاوه بر کمک به روند صلح افغانستان، شرایط را برای این امر نیز فراهم کند. نقش پاکستان در همکاری با امریکا و دیگر کشورها برای تسهیل روند صلح در افغانستان که می تواند ثبات و امنیت منطقه را به ارمغان بیاورد، حیاتی است.

تیلرسون افزوده بود:’صلح و ثبات در افغانستان و منطقه، می تواند با همکاری پاکستان تامین شود، این کشور باید تلاش های خود را برای از بین بردن ستیزه جویان و تروریست‌های فعال در داخل این کشور افزایش دهد‘.

معاون وزیر امور خارجه امریکا در امور آسیای مرکزی و جنوبی نیز پیش از این گفته بود که به منظور تضمین امنیت در افغانستان یک راه حل سیاسی قابل مذاکره که شامل پاکستان است، لازم و ضروری است.’آلیس ولز’ افزوده بود:باید همچنان طالبان و پاکستان را تحت فشار بگذاریم، بدون شک راه حل امنیت و ثبات افغانستان نه تنها در میدان نبرد بلکه در یک راه حل سیاسی نهفته است.

ممکن است شما دوست داشته باشید