روزنامه ملی انیس
ریاست روزنامه های دولتی افغانستان

امارت اسلامی درگیری با نیروهای ترکمنستانی را تکذیب کرد

انعام‌الله سمنگانی، از معاونان سخنگوی امارت اسلامی، درگیری نیروهای امارت اسلامی با نیروهای ترکمنستانی در ولایت جوزجان در مرز با این کشور را تکذیب کرده است. سمنگانی سه شنبه شب در توییترش نوشته است: «گزارش‌ها در مورد نزاع در مرز افغانستان و ترکمنستان نادرست است.»

انعام‌الله سمنگانی افزوده است که هیچ مشکلی میان افغانستان و ترکمنستان وجود ندارد و آنان می‌خواهند با این کشور و دیگر کشورها روابط مثبت و سازنده داشته باشند.

این در حالی‌ست که روز گذشته هلال بلخی، سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ جوزجان، به سلا‌م‌وطندار از درگیری میان نیروهای امارت اسلامی و نیروهای مرزی ترکمنستان در ولسوالی خماب این ولایت خبر داده بود.

بلخی گفته بود که نیروهای مرزی ترکمنستان سه‌ روز پیش یک غیرنظامی افغانستان را کشتند و یک غیرنظامی دیگر را لت‌و‌کوب کردند و نیروهای امارت اسلامی که صبح روز سه شنبه به‌منظور بررسی وضعیت امنیتی به خط مرزی کشور در ولسوالی خماب رفتند، با واکنش نیروهای مرزی ترکمنستان روبه‌رو شدند.

سرپرست ریاست اطلاعات و فرهنگ جوزجان افزوده بود که نیروهای امارت اسلامی در واکنش به حملۀ نیروهای مرزی ترکمنستان دست به شلیک زدند و تأکید کرده بود که در این درگیری به نیروهای امارت اسلامی آسیبی نرسیده است.

پیش‌ از این نیز، نیروهای مرزی امارت اسلامی با مرزبانان ایرانی و پاکستانی روی مسائل مرزی درگیر شده بودند.

ممکن است شما دوست داشته باشید