روزنامه ملی انیس
روزنامه انیس یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های چاپی در افغانستان می‌باشد. این روزنامه برای اولین بار در 15 ثور سال 1306 ه ش اولین نسخهٔ خود را در کابل منتشر کرد.

افزایش واردات مواد غذایی از بنادر؛ شهروندان امیدوار به کاهش نرخ‌ها

با افزایش واردات مواد غذایی از بندرهای کشور، شهروندان امیدوار اند نرخ‌ها کاهش یابد. پاکستان در نهایت دو روز پیش و پس از دست کم یک ماه به کاروان‌های تجاری افغانستان اجازه عبور از بندر تورخم و سپین بولدک داد. از سویی هم گزارش شده است که ازبکستان بندر حیرتان را به روی رفت و آمد کاروان‌های تجاری بازگشایی کرده است.
با بازگشایی این بنادر، روند داخل شدن کاروان‌های تجاری از این طریق به کشور افزایش یافته است. نصرالله صاحب زاده رئیس گمرک تورخم به آژانس باخترگفت که آنان تلاش دارند که کارهای اداری کاروان‌های تجاری را به زودترین فرصت ممکن حل کنند تا مواد، وارد بازارهای کشور شود.
این درحالی است که با بسته شدن بنادر افغانستان با پاکستان، ایران و ازبکستان، بهای مواد اولیه افزایش چشمگیری یافته است. اکنون با بازشدن این بنادر اندکی کاهش در بهای مواد اولیه دیده می‌شود. اما شهروندان امیدوار اند بهای مواد اولیه بیشتر از این در بازارها کاهش یابد.
عوض علی که در مندوی کابل مشغول انتقال مواد غذایی تجار بود می‌گوید: بیکاری و خانه‌نشینی از یکسو و بلند رفتن بهای مواد اولیه از سوی دیگر زندگی وی را تیره و تار ساخته است. او از حکومت خواست تا بر بازارها تسلط داشته باشد و نگذارد که تجار دست به گران فروشی بزنند.

ممکن است شما دوست داشته باشید